Pohyblivé předměty v našich domovech nebo kancelářích můžeme využít, pokud potřebujeme aktivovat nebo rozptýlit energii. Lze jimi oživit klidné zóny či zóny s malou energií. Můžeme je také umístit v prostorách, kde je vhodné energii přibrzdit. Například v dlouhé chodbě

nebo tam, kde energie rychle protéká. Třeba když jsou naproti vstupním dveřím dveře do zahrady či do dvora, případně u velkých oken. Pohyblivé předměty mohou být závěsné, stojaté a zvukové. Zvláště závěsné předměty výrazně symbolizují princip pohybu a mohou mít různá provedení. Samozřejmě, že druh provedení symbolizuje význam použití. Ryby představují blahobyt a hojnost, motýli proměnu a transformaci, delfíni lásku a harmonii a ptáci volnost a lehkost. Z hlediska feng shui mají jednotlivá provedení svůj význam i v určitých oblastech Pa-kua. Delfíny dáváme do oblasti partnerství, motýly do oblasti slávy, ryby do oblasti bohatství.

Zvonkohry

Zvláštním druhem pohyblivých předmětů jsou zvonkohry. Bývají zkonstruovány z dutých kovových nebo dřevěných trubek, do nichž tluče srdce zvonkohry, mohou být ale i keramické. Vybíráme si je podle sluchu, zvuk by nám měl být příjemný, nesmí rušit. Zajímavé je jejich ladění. Některé jsou laděny podle stupnic, jiné podle planet. Využívají se k léčebným účelům, ale také k brždění nebo vedení energie, k oznámení příchodu osoby do místnosti či objektu, melodie mohou hosty vítat… Zvonkohry pomáhají přitahovat novou energii, spolu s větrem odvanou problémy a překážky, mohou pomoci stimulovat nové příležitosti.

Jasné tóny kovových zvonkoher pomáhají hlavně při léčebných terapiích. Z hlediska kovů patří k nejlepším materiálům mosaz a bronz. Umísťují se také na střešní hrany. Kovové zvonky jsou vhodné na západ, severozápad a sever. Keramické umísťujeme na jihozápad, severovýchod a do středu. Dřevěné se pak hodí na východ, jihovýchod a jih. Chceme-li použít zvonkohru k odražení negativní energie z agresivního prostoru nebo zlikvidovat energii otráveného šípu, pak je nutné zvolit zvonkohru kovovou s pěti trubicemi. Zvonkohra aktivovaná větrem má posilující roli. Je však třeba dát pozor, abychom zvonkohrou nedráždili sousedy. Říkává se, že zvonkohra může přivolat duchy, ale to není pravda. Nicméně do ložnice a do pracovny bychom si zvonky dávat neměli.

Fontánky a vodopády

Bublající voda může uklidňovat, zatímco kapající kohoutek může dráždit a deprimovat. Vodopády a fontánky pomáhají vytvářet nový proud energie. Vnitřní fontánky umísťujeme na východ nebo jihovýchod. Fontánky, u nichž můžeme sledovat proud vody, jsou velmi příjemné. K velmi působivým patří ty, u nichž je přítomen nějaký další pohyb - například proud vody otáčí kuličkou, kolem apod. Tento efekt lze navíc zdůraznit také světlem. Fontány nebo vodopády by ale rozhodně neměly přijít do oblasti slávy, kde vládne element ohně. Voda oheň hasí, tedy by mohly být negativně ovlivněny naše reputace a kariérní vývoj. Proudění vody symbolizuje proudění peněz, vodní prvky jsou spojeny s tokem peněz.  

Ing. Josef Schrötter

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2451310
DnesDnes407
VčeraVčera682
Tento týdenTento týden3341
Tento měsícTento měsíc2256

Partnerské weby

apartman banner