Do nejděsivější jeskyně světa se musíme vydat do Anglie. Místní legenda praví, že z jeskyně vede vstup přímo do pekla. Je prý také bezedná, stejně jako jezírko před ní. Učiněný horor v ní zažila řada těch, kteří se ji pokusili v minulosti prozkoumat. Mnoho z nich se už nikdy nevrátilo zpátky na zemský povrch a nespatřilo sluneční

světlo. Buďto se v jezírku utopili při pátrání po pokladech v něm ukrytých, nebo se zřítili ze strmých stěn, když se do lomu dostávali ze shora. Zatím je známo nejméně šest případů tragédií, které se zde odehrály - tři z nich se staly pod vodní hladinou.

Jeskyně se nachází v severozápadní části Anglie, poblíž vesnice Coniston, v bývalém lomu na břidlici Hodge Close, a je vyhlášená mezi speleology obtížným přístupem. Například k tajemnému a děsuplnému jezírku se speleologové mohou dostat přes 25 metrů dlouhý tunel (kam se to ovšem hrabe na českou legendu Velkou a Malou Ameriku).

Podle některých pramenů lidé v jeskyni umírali už od chvíle, kdy byl lom opuštěn a nechán napospas osudu, což měl způsobovat silný výron negativní energie tryskající z podzemních prostor.

(bla)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2585186
DnesDnes827
VčeraVčera886
Tento týdenTento týden4079
Tento měsícTento měsíc15550

Partnerské weby

apartman banner