Panenky jsou oblíbenou součástí dětských pokojů. Holčičky je již od mala zbožňují, rády je převlékají, hrají si s nimi, povídají si s nimi a češou je. Některé panenky jsou ale něčím jiné. Chovají se jako živé. Jednou takovou je Pupa. Co v ní

sídlí?
Pupa je zajímavá tím, že je vytvořena na zakázku. Vyrobit ji nechají rodiče pro svoji dceru. Panenka je prakticky kopií malé holčičky. Vše se odehrává v Itálii v roce 1920. Holčička si Pupu ihned oblíbí. Stává se její nejvěrnější kamarádkou, které svěřuje svá tajemství. V roce 2005 však holčička náhle umírá. Může za její smrt snad zvláštní panenka?

Má vlastní vůli
Panenka je vysoká zhruba půl metru. Je z plsti a podobných tkanin. Její vlasy jsou vyrobeny ze skutečných lidských. Komu patřily, není známo. Jisté však je, že byly prodány výrobci panenky. Malá dívka, která panenku vlastní, často sama od sebe přijde za rodiči s tím, že panenka jí odpovídá a chová se jako živá. Údajně má svoji vlastní vůli. Rodiče však své dceři nevěnují příliš pozornosti. Domnívají se, že se jedná o pouhou dětskou fantazii. Malá dívka ale zachází ještě dál. Kromě toho, že se rodičům svěří s tím, že panenka zná všechna její tajemství, sdělí jim, že jí Pupa zachránila život. Sahá dívčina fantazie opravdu tak daleko, nebo je na jejích slovech něco pravdy?
Začíná se projevovat!
Po smrti malé dívky rodiče panenku umístí do vitríny. Brzy se ukáže, že panenka se nechová zcela běžně. Začne se posouvat, mění polohy, někdy má zkřížené ruce, jindy ne, občas své majitele prý dokonce sleduje očima. Protože je panenka umístěna ve vitríně ještě s jinými věcmi, majitelé si časem všímají, že se mění i polohy věcí. Posouvá je sama panenka?
Vitrína byla jednoho dne skutečně již nesmírně zaprášená, proto ji bylo nutné vyčistit. Když majitelé dýchli na sklo vitríny, aby jej vyleštili, nestačili se divit. Na vnitřní straně skla bylo napsáno „Pupa nenávidí“. Koho nenávidí? Jak se nápis z vnitřní strany vitríny vůbec objevil? Snaží se snad dívčiny rodiče získat pozornost společnosti tím, že si vzkaz napsali sami?
Vyšetřování snad něco prokáže
Vyšetřovatelé při nahrávání panenky zaznamenají její mírný pohyb a změnu polohy. Pohyby, ale i změny, jsou tak minimální, že jsou téměř lidskému oku neviditelné. Na videích a fotkách jsou ale údajně jasně patrné. Kdo panenčino tělo obývá? Jedná se snad o ducha dívčiny babičky, z jejíchž šatů byl do oděvu panenky přišit knoflík? Nebo v ní sídlí něco mnohem temnějšího?
Nikdo s určitostí neví, ve kterém městě přesně se panenka dnes nachází. Je to přísně utajováno. A nelze ani s jistotou říci, co se vlastně s panenkou děje. Někteří tvrdí, že je v ní uvězněna část duše její původní majitelky, která Pupu velice milovala. Ale kdo ji tedy obýval předtím, když si panenka údajně povídala s malou holčičkou? Dojde duše umístěná v panence někdy klidu?
Caroline Kornelová

 

PRAVDA NEBO LEŽ

Mentální síla může pohybovat i reálnými předměty, proto se nedá vyloučit pohyb panenky, jenž je závislý na životě dívky, respektive její energii. Jde o určitý druh rezonance – souznění. Energie člověka setrvává v prostoru bez ohledu na fyzické tělo, tedy i po smrti můžeme její projevy zaznamenat. Postupně sice odeznívají, ale za určitých podmínek, napodobujících již jednou nastalou situaci, se mohou opakovat. V tomto případě je ještě pravděpodobné, že rezonátor - panenka - následně začal reagovat na energii jiné osoby. Tomu by napovídalo její současné ukrývání.

Doktor J. Frank

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2472676
DnesDnes81
VčeraVčera619
Tento týdenTento týden3091
Tento měsícTento měsíc4306

Partnerské weby

apartman banner