Nejspíš byste to do tohoto bodlinatého zvířátka neřekli. Je však skvěle chráněné před vnějšími vlivy, stočí se do kuličky a nepřítele zastraší ostny. Tím, že se stáhne, vlastně vyhraje. Snad právě proto ve staré Číně a v Japonsku symbolizuje moudrost a bohatství. Jinde

je zase ježek představitelem obranyschopnosti, neochvějnosti a čestného jednání. Někde ale symbolizuje i hněv a agresivitu, protože když ježek ví, že má navrch, je to nelítostný bojovník.

Podle jedné keltské pověry na sebe podobu ježka někdy braly čarodějnice a jisté je, že ježčí kůže bývala svého času důležitou proprietou určitých magických rituálů.

Ježek ve snu

Zdá-li se vám o ježkovi, může to mít více významů. Podle některých snářů to znamená cestu k úspěchu, která ovšem bude plná překážek, jež je nutné překonat. Jen ten, kdo vytrvá, dosáhne cíle a úspěchu. V některých snářích vybízí setkání s ježkem ve snu ke smířlivosti, ale také k opatrnosti v souvislosti s hrozbu podvodu. 

Mrtvý ježek ve snu symbolizuje neúspěch, můžete se snažit sebevíc. Asi byste měli slevit ze svých nároků. Vytěžit totiž jinak můžete jediné - poučení z chyb.
Zlý ježek ve snu varuje před závistí nebo také úmrtím příbuzného.

Běžící ježek ukazuje, že je ještě možné cosi napravit.

(xar)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2584178
DnesDnes705
VčeraVčera739
Tento týdenTento týden3071
Tento měsícTento měsíc14542

Partnerské weby

apartman banner