V souvislosti se ztracenou Míšou Muzikářovou dostáváme do redakce spoustu dotazů, zda policie využívá i poznatky psychotroniků. My jsme po této skutečnosti pátrali.

„Ztracené dítě je asi to nejhorší, co se může stát. Neumím si

ani představit, že bych někdy hledala své dítě a musela přemýšlet o tom, co se stalo, jestli žije, zda ho někdo nemučil.“ Tak začala své vyprávění psychotronička Soňa. „Proto si také dobře pamatuji, když hledali malou holčičku, asi desetiletou. Že jsem měla před očima stále stejný obrázek. Mám i dar vidění, i když na povel se vyvolat nedá. Neviděla jsem ji, ale nějaké místo. Objevovalo se stále dokola. Starý neobydlený dům a vedle rozbořenina, kde už vlastně čněly jen základy. Kolem tráva, neupravený pozemek. Pořád jen tohle. Po pár dnech marného pátrání policie jsem prostě zvedla telefon a zavolala jim. Řekla jsem muži na druhé straně aparátu, co vidím, a ukončila rozhovor. On to vlastně ani rozhovor nebyl. Chrlila jsem ze sebe rychle informace, protože mi bylo jasné, jak se na druhém konci ten někdo tváří. Určitě si myslel, že jsem blázen. Ale mně se velmi ulevilo. Co se dělo dál, nevím. Pravdou ale je, že asi za dva dny v televizi opět ukazovali pátrání po holčičce a kde ji hledají. Najednou jsem viděla ten obrázek domu, který se mi objevoval. Našli ji, neřekli přesně kde, ale našli, mrtvou, znásilněnou,“ popsala hrůzný okamžik Soňa.

Dodnes neví, zda se jednalo o náhodu, nebo se policie rozhodla prohledávat konkrétní místo na základě jejího sdělení. Byl to jediný rozhovor, který s policií měla.

Skutečností je, že pokud se něco podobného děje, ozývají se i tito lidé. Někteří skutečně vidí, někteří ne. Je ale pravda, že policie s psychotroniky spolupracuje, pokud si neví rady. Má dokonce v řadách senzitivních lidí své stálé dodavatele informací. Jen se tímto faktem moc nechlubí. Kde selhávají metody běžné, mohou být ty nestandardní velmi užitečné.

Policista beze zbraně

Michael Bromley žil s Indiány. Byl keltským šamanem a právě jeho služeb využila několikrát i policie v USA. Hledal pohřešované osoby, ale osloven byl také v době konání olympijských her v Los Angeles. Přidělený policista ho provedl rozlehlým areálem a Michael měl určit kritická místa a rizikové dny. Předpověděl přestřelku na dálnici nebo pokus o znásilnění sportovkyně.

Po skončení her udělala policie s Michaelem vyhodnocení jeho předpovědí a určení velmi kritického místa. Ukázalo se, že se pletl jen v detailech. Předpovědi byly jinak přesné.

Jeho služeb tak bylo využito i při dalších olympijských hrách. Vyhledávali ho ale i obyčejní lidé hlavně proto, aby našel jejich ztracené příbuzné. Byl úspěšný, dokonce několikrát popsal při násilných činech i vrahy.

Nouzové řešení?

Kate z Kansasu je jasnovidkou a kartářkou prakticky od dětství. Obrací se na ni lidé s různými problémy a její schopnosti šel jednou vyzkoušet i kriminalista Bob. Zajímal se hlavně o svůj partnerský vztah a byl velmi překvapen podrobnostmi, které se při rozhovoru dozvěděl. Kate popsala dokonce i místa, kde se pohyboval on nebo jeho manželka. Svou zkušenost si nechal tehdy pro sebe.

Po nějaké době ale se svým kolegou řešili vraždu mladé ženy. Její tělo se našlo v lese poté, co byla unesena z nákupního centra. Vraha se nedařilo dopadnout, navíc se za pár dní našlo tělo další dívky. Policie byla bezradná.

Boba napadlo, že si promluví s kolegou o své zkušenosti s jasnovidkou Kate. Rozhodli se, že její služby vyzkouší. Veřejnost znala jen kusé informace, v jakém nákupním centru byla žena unesena a že její tělo bylo nalezeno v lese. Nic víc. Kate tak měla určit, kde konkrétně stálo auto na parkovišti a ve kterém lese se tělo našlo. Odvedla tedy policisty na tato místa, nespletla se v ničem. Dokonce popsala do podrobností, co se stalo. Popsala vraha a důvody, které ho k vraždě vedly.

Stále se ale nedařilo vraha dopadnout. Navíc se Kate zmínila, že jeho vraždění nekončí, že se chystá k ohavnému činu znovu. Vytipovaní pachatelé se ale vždy ukázali jako špatná stopa. Jasnovidka se tedy rozhodla jednat sama.

Sezvala pár přátel a společně uskutečnili seanci. Byla určena vrahovi, chtěli ho vytrestat a donutit k přiznání. Ještě týž večer si mladý muž, který cestoval ve voze v úplně jiném městě, zavolal policii a sanitu. Tvrdil, že je pobodaný. Držel si rameno a na ruce měl krev. Jenže přivolaní záchranáři žádné poranění nenašli. Muž neměl ani škrábnutí! Nechápal to, mluvil zmateně, policisté se domnívali, že je nejspíš zdrogovaný.

Vyprávěl, že se najednou na zadním sedadle objevila dívka. Chtěla, aby zastavil, ale lekl se tak, že místo toho šlápl na pedál a přidal plyn. Pak se v dívčině ruce objevil nůž a následovalo bodnutí zezadu do ramene. Muž koktal a plakal. Pak se v pláči zhroutil na zem a policistům řekl: „Nechápu to, nechápu, kde se tam vzala. Jsem si jistý, že to nebyla živá osoba. Vím to proto, že já sám jsem ji zabil!“

Šokovaní policisté muže zatkli. Na stanici se přiznal k oběma vraždám, také přiznal, že plánoval další. Následoval ale další šok, a to když se muž zmínil o tom, proč zabíjel. Kate totiž popsala i jeho důvody. Naprosto přesně. Mladé ženy zaplatily životem za jeho rozchod s milovanou dívkou. Cítil se ponížený a měl vztek.

Tajná šetření

Jak je to například s policií u nás? Údajně se senzibily pracuje, ale určitě se o tom nezmiňuje. Na policejní prezidium dorazil dotaz, zda policie tyto lidi ke své práci využívá.

Odpověď je skutečně velmi diplomatická. Uvádí, že policie ke svému vyšetřování používá jen standardní postupy. Je ovšem povinna při pátrání po hledaných či pohřešovaných osobách či věcech prověřit každý získaný poznatek bez ohledu na to, jaký je jeho původ.

Jasnovidci tedy mohou být opravdu užiteční, pokud skutečnými jasnovidci jsou.

Naďa Kučerová

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2473014
DnesDnes419
VčeraVčera619
Tento týdenTento týden3429
Tento měsícTento měsíc4644

Partnerské weby

apartman banner