Zlato bylo vždycky opředené mnoha legendami. Pyšní se jím mocní z celého světa, svoje místo mělo kdysi dávno nejen ve starém Egyptě, kde se to v hrobkách faraonů zlatem jen blyštělo. Ale hlavně zlato podporuje ducha na

cestě k univerzální moudrosti a podle mágů má být i zárukou nesmrtelnosti.

Zlato má odstraňovat vše, co není v souladu s naší pravou podstatou. Jde o barvu univerzální lásky (i andělské vlasy jsou zobrazovány většinou ve zlaté barvě), zlatá barva zastupuje velkorysost a šlechetnost, harmonizuje a regeneruje vnitřní síly našeho těla, zmírňuje napětí a pomáhá nám ovládat emoce.

Egypťané vyvinuli metody k účinné těžbě zlata z křemenných žil. Horninu obsahující zlatou rudu drtili na prach a míchali s vodou. Vzniklý kal přelévali do speciálních nádrží, kde se zachytával sediment a hromadilo zlato. Pro egyptské faraony byly základními šperky tzv. wesech (límcové okruží), náramky a amulet, který nosili zavěšený na prsou. Měl ochrannou moc.

Z Evropy pocházejí první nálezy zpracovaného zlata z 5. tisíciletí před naším letopočtem. Snaha získat co nejvíce zlata ovlivňovala i zahraniční politiku. Zlatá ložiska byla důvodem k vypuknutí například druhé punské války. Zlato se dosud dává nevěstám jako věno v arabských zemích. Pro tyto příležitosti se nakupuje zlato po kilogramech na speciálních trzích.

(nag)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2585232
DnesDnes873
VčeraVčera886
Tento týdenTento týden4125
Tento měsícTento měsíc15596

Partnerské weby

apartman banner