Můžeme se ještě dnes setkat s uřknutím? Podle některých léčitelů lze prý opravdu citlivějším osobám prostřednictvím pohledu, který nese negativní emoce (závist, hněv či žárlivost), způsobit bolesti hlavy, nevolnosti a únavu, střevní potíže. Traduje se, že jako prevenci proti uřknutí je možné využít červenou

barvu (například ve formě náramku, stužky na ruce), která dokáže negativní energii pohltit. V případě, že již k uřknutí došlo, může podle jednoho starého lidového receptáře pomoci, když si postižená osoba otře tvář svým použitým spodním prádlem. V některých zemích používají uhlíky z ohniště vhozené do studené vody a následně pronesené „odklínadlo“. Tou samou vodou se pak musí člověk ještě opláchnout a trochu by jí měl i vypít. Další způsob je připravit si řepíkový čaj, kterým se potírá tvář. Uřknutí z postiženého také může sejmout druhá osoba. Jak? Musí zlehka a pomaličku opakovaně (třikrát) přejet hřbety rukou od koutků očí k uším uřknuté osoby, pokaždé si přitom hned otře ruce o svou bederní část zad či pozadí. Intenzivně přitom myslí na to, že zbavuje danou osobu toho, co jí škodí.

Dalším „zaručeným“ prostředkem by měl být třeba odvar z čistce. Připravený odvar se nechá odstát, nalije se do umyvadla a pak si s ním postižený omývá oči a tvář, a to tři dny po sobě. Pokud byl skutečně uřknutý, objeví se prý v umyvadle sraženina.

Jak si odvar připravit? Potřebujete tři hrsti čistce lesního, které vhodíte do tří litrů vody a vaříte po dobu pěti minut. Čistec lesní (latinsky Stachys sylvatica) patří do čeledi hluchavkovitých. Dorůstá do výšky 30 až 100 cm a kvete od června do září. V časech válek ho používali lapiduši, protože látka, kterou obsahuje (stachydrin), zastavuje krvácení a urychluje hojení ran. V některých dochovaných sbornících lidové magie se uvádí, že se dá čistec použít i jako účinné vykuřovadlo k čištění prostor.

(cul)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2505505
DnesDnes564
VčeraVčera573
Tento týdenTento týden3757
Tento měsícTento měsíc16851

Partnerské weby

apartman banner