Většina z nás je ochotna v nadpřirozeno věřit – a výzkumy provedené psychology tuto skutečnost potvrzují. Byla shromážděna řada důkazů o objevení se „hlučných strašidel“ (poltergaistů), takže je těžké jejich existenci popírat. Není je vidět, dělají však hluk a vznikají možná působením psychické energie problematických lidí nebo narušených osob, jejichž žertíky bývají občas zlom yslné.

Duchy můžeme rozdělit do dvou hlavních kategorií: na duše zemřelých a zjevení. Duše zemřelých představují osoby, o nichž víme, že zemřely. Mohou se objevovat opakovaně po dobu několika let nebo dokonce století, postupem času však blednou. Podle některých názorů jsou to odrazy násilných činů a silných citů v mysli člověka – takové činy a city se určitým způsobem „nahrají“ a občas se potom přehrávají. Nejčastěji se proto objevují duše sebevrahů, zavražděných lidí, vojáků zabitých v boji a podobně.

Zjevení jsou ještě častější a lidé jim také nejvíce věří – jde o zjevení živých nebo mrtvých osob v nadživotní velikosti. Obvykle se zjevuje postava právě umírajícího člověka někomu blízce příbuznému nebo nějakému příteli a sděluje mu, že umírá, nebo mu předává nějaké varování či určitou zprávu. Živí lidé se obvykle zjevují tomu, kdo je má velmi rád, v krizových okamžicích. Ti, kterým se zjevili, pak někdy mluví o telepatické zprávě.

Joe Groombridge zažil typické zjevení živé osoby v době druhé světové války. Bojoval tehdy jako řidič tanku v poušti v severní Africe. Nedaleko Tobruku byl jeho tank při souboji zasažen, on sám byl raněn a v bezvědomí. Najednou uslyšel hlas: „Probuď se ,táto, musíš se probudit!“ Pootevřenýma očima viděl postavu svého čtyřletého synka Richarda, který mu říkal: „Uteč z tanku, táto, rychle uteč!“ Joe se vysoukal z tanku a za pár vteřin dostal tank další zásah a začal hořet. Joe říkal, že asi podvědomě věděl, že není dobré zůstávat v nehybném tanku uprostřed palby, byl si však jist tím, že viděl a slyšel svého syna Richarda.
(vlab)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2473216
DnesDnes105
VčeraVčera516
Tento týdenTento týden3631
Tento měsícTento měsíc4846

Partnerské weby

apartman banner