Paní Anna ze Svitav položila redakci následující dotaz: „Jsou známy případy obrazů nebo soch, ke kterým se lidé chodili modlit do kostelů, prosili je o pomoc a podle očitých svědků se potom skutečně děly zázraky. Myslíte, že se něco podobného mů že stát i dnes?“

Pověstmi opředený je například obraz Maria - Matka ustavičné pomoci. V přítomnosti této ikony, jež je uctívaná po celém světě, mělo podle starých záznamů dojít k případům zázračných uzdravení. Kdo tento obraz namaloval, není známo. Ví se jen, že byl vytvořen mezi léty 1325 - 1480 na Krétě. Originál je vytvořen temperou na dřevěné desce a je uložen ve vatikánských sbírkách. V Čechách můžeme obrazy Matky ustavičné pomoci vidět v kostelech řádu redemptoristů v Praze v Nerudově ulici a v bazilice na Svaté Hoře u Příbrami.

Na obraze jsou zachyceni malý Ježíšek a jeho matka v okamžiku, kdy poznali svou budoucnost, jak jim byla zvěstována archanděly Michaelem a Gabrielem. Chlapec hledá pomoc u své matky a pevně drží její ruku. V matčině tváři je vidět, že si je vědoma budoucího utrpení svého syna. S láskou k sobě vine své dítě. Zároveň ale z očí obou můžeme cítit víru a sílu přijmout to, co je čeká, protože oba vnímají hluboký smysl blížících se událostí. Jste-li rozhodnuti hledat pomoc u Matky ustavičné pomoci, pamatujte, že to, co ve vás tento obraz vyvolává, otevírá jeho zázračné působení.

Není těžké to dokázat, chce to jen, abyste v sobě probudili alespoň soucit k matce a jejímu dítěti jako formu lásky. Čím bude váš cit hlubší, tím pevnější spojení navážete. Vám, kteří se modlíte, radím: Nyní je vhodný čas vyslat své modlitby k Marii a jejímu synovi. Potom vezměte obraz a dejte ho zhruba padesát centimetrů před sebe (nebo i blíž) a zavřete oči. Buďte přitom uvolnění a laskaví. Alespoň na chvilku zapomeňte na vše zlé okolo vás, na nenávist i strach. Tím se zbavíte škodlivého napětí. Pak ztište mysl a odevzdejte se působení ikony. Jestliže stále vnímáte i se zavřenýma očima Matku ustavičné pomoci ve své blízkosti, postupujete dobře. Často se dostaví pocit hřejivého tepla vyzařující z obrazu. Jste-li nemocní, již nyní se můžete cítit lépe. Určitě z toho budete mít radost. V tu dobu zůstaňte ještě chvíli u ikony, držte ji stále od sebe ve vzdálenosti zhruba těch padesát centimetrů. Když se k vaší radosti přidá také vděčnost, nebraňte se jí! Je to úplně přirozené, neboť radost a vděčnost jsou jako sestry. Pak můžete jít. Jen vám potom možná přijde úžasně zvláštní a příjemné, že Matka ustavičné pomoci je stále s vámi a vy se na ni můžete obracet s každým trápením. Pomůže vám najít v sobě odvahu, klid, pocit bezpečí a schopnosti potřebné ke zvládnutí všech problémů.

Jen při tom nezapomínejte, že chcete-li ve svém životě nebo v životě lidí kolem vás něco podstatného změnit, musíte nejdříve změnit sami sebe. Jinak to nejde, dokud si neuvědomíte, co děláte špatně, nemáte vůli to změnit. Tajemství zázračného působení ikony Maria - Matka ustavičné pomoci spočívá také v tom, že vám umožní, abyste v sobě objevili schopnost mimosmyslového vnímání a našli cestu ke své duši. Až tu svoji cestu najdete, potom vítejte doma!
Jiří Tomášek

Kontakt: 603 730 347
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2450809
DnesDnes588
VčeraVčera636
Tento týdenTento týden2840
Tento měsícTento měsíc1755

Partnerské weby

apartman banner