Jak rozdílný je ženský a mužský svět! Když už si myslíme, jak máme muže přečtené, vždy nás dokáží něčím překvapit. Mnoha vzájemným konfliktům a hádkám ale můžeme předcházet, jestliže o tom druhém víme co nejvíc. Co (ne)mají muži rádi?

Jaké ženy se jim líbí. Myslíte si, že každý muž je určitě vedle z

 blonďaté krásky, která váží padesát kilogramů i s postelí? Že dávají přednost sexy bujnému dekoltu, červeně nalíčeným plným rtům, ženám se štíhlými nožkami? Možná vás to překvapí, ale největšími favoritkami bývají pro muže ženy s dlouhými vlasy, pěkně tvarovaným pozadím a zejména přitažlivým úsměvem, smyslem pro humor. Naopak body většinou ztrácejí ženy, které dávají na odiv svou soběstačnost, přehnaně sebevědomí.

Muži a manželství. Nedá se tvrdit, že by jim nesvědčilo. Možná se podle ženského mínění k tomuto životnímu kroku až příliš dlouho odhodlávají, ale ve své podstatě se v něm cítí šťastně, dokonce více než ženy. Svědčí o tom i výsledky jedné ze sociologických studií, z níž vyplývá, že pro více než osmdesát procent mužů je oddací list významný pro potvrzení společného života. Že jim jde partnerské soužití k duhu, svědčí kromě jiného i fakt, že po svatbě většina mužů přibere na váze. Až pětadvacetiprocentní je pravděpodobnost, že budou ženatí muži řešit po sňatku nadváhu.

Vztah k penězům. Mnohé odlišnosti mezi muži a ženami najdeme, i pokud jde o vztah k penězům. Za svobodna utrácejí pánové mnohem víc, než když se dostanou do chomoutu, a také jsou víc zadlužení. Pokud muž chce utrácet, zpravidla si nedělá velkou hlavu s tím za co, jejich drahé polovičky se chovají mnohem zodpovědněji a při utrácení se cítí provinileji. Zatímco ženy peníze investují nejčastěji do oblečení, potravin a věcí, které přispějí k jejich lepší náladě, pánové si dopřávají elektroniku, potraviny, hudbu a také filmy. Bez zajímavosti není ani fakt, že ženy jsou mnohem svědomitější v ukládání peněz na důchodové připojištění, bez ohledu na výši svého platu. Muži se víc než na důchodový účet orientují na akciový trh.

Domácí práce. Není žádnou novinkou, že existují rozdíly mezi muži a ženami ve vnímání domácích povinností. Podle výsledků sociologů se na péči o domácnost podílí pouhých osm procent mužů. Domácí práce pro ně představují dřinu, která si nerozumí s jejich leností a pohodlností. Když už se nechají ke svému angažování v domácích aktivitách přemluvit, jen málokterý se snaží udělat ji perfektně. Samozřejmě se najdou i výjimky, ale domácnost je stále považovaná výhradně za ženskou záležitost. Posláním muže je přece poskytovat rodině jiný servis, než se prohánět s vysavačem po bytě, je to v prvé řadě živitel rodiny. Když už se muži musí zapojit, pak mají tendenci věnovat se spíš jednodušším a zábavnějším domácím pracím.

(ruch)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2453070
DnesDnes386
VčeraVčera591
Tento týdenTento týden977
Tento měsícTento měsíc4016

Partnerské weby

apartman banner