Hudba léčí mrtvici. Každodenní poslech hudby přispívá k lepší rekonvalescenci po cévní mozkové příhodě čili mrtvici. Podle vědců se pacienti, kteří utrpěli mozkovou příhodu a nyní poslouchají jednu až dvě hodiny denně hudbu, lépe zotavují a lépe se jim

vrací jak verbální paměť, tak schopnost soustředit se. Také jejich nálada je pozitivnější a méně skleslá než u těch osob, které nic neposlouchají.

Zdravý životní styl. Lidé, kteří pravidelně cvičí, omezují přísun červeného masa a alkoholu, mají větší šanci vyhnout se smrtelné rakovině tlustého střeva. Potvrzuje to nejnovější studie, která analyzovala výsledky dosavadních výzkumů v této oblasti. Příliš mnoho červeného a průmyslově zpracovaného masa, kouření, obezita a cukrovka zvyšují riziko vzniku nádoru tlustého střeva až o pětinu. Ještě významněji se nebezpečí rakoviny zvyšuje v souvislosti s konzumací alkoholu, zdůrazňují vědci.

Jaké máte reakce? Pokud máte rychlé reakce, tak se pravděpodobně dožijete vyššího věku než ti, kdo tuto vlastnost postrádají. Vědci z Edinburghu zjistili, že lidé s pomalejšími reakcemi mají skoro třikrát větší pravděpodobnost, že zemřou předčasně. Rychlé reakce podle nich mohou být znakem inteligence, která je zase zpravidla spojena se zdravějším životním stylem.

Vonný elixír. Vědci nacházejí stále nové a nové důvody, proč pít pravý čaj. Nedávné testy na jedné z britských univerzit ukázaly, že černý a zejména zelený čaj mohou zlepšit paměť a zpomalit nástup Alzheimerovy choroby. Studie chicagských odborníků zase vedla k závěru, že lidem s bolestmi hlavy přináší kofein v čaji stejnou úlevu jako ibuprofen. A vědecký tým z Illinoisu zjistil, že polyfenoly v černém čaji zpomalují vznik zubního kamene a snižují produkci kyselin, které k tvorbě zubního kazu přispívají.        

(il)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2457982
DnesDnes413
VčeraVčera695
Tento týdenTento týden1108
Tento měsícTento měsíc8928

Partnerské weby

apartman banner