Ořechy chrání před rakovinou. Dobře víme, že ořechy jsou důležitým zdrojem vitaminů, minerálů, bílkovin a dalších pro zdraví důležitých látek a živin. Zároveň ten, kdo si je dopřeje dvakrát týdně (minimálně plnou hrst), sníží u sebe riziko rakoviny slinivky, nejsmrtelnější

formy nádorového onemocnění, a to až o třetinu.

Pro zdravá střeva. Rakovina střev děsí už proto, že v ní celosvětově vedeme - přesněji muži. Podle lékařů jim kromě dalších vlivů, které nemoc způsobují, chybí vláknina a další cenné látky obsažené v zelenině a ovoci, které Češi většinou moc nemusí. Kdyby to chtěli napravit, a udělat tak něco pro preventivní ochranu svého zdraví, tady je nabídka nej ovoce a zeleniny právě pro střeva: z ovoce jsou proti nádorům nejlepší borůvky, brusinky, ostružiny, maliny, jahody a jablka. Ze zeleniny pak červené fazole, artyčoky, chřest, červené zelí, cibule a česnek.

Křen proti rýmě. Trápí vás ucpané nosní dutiny? Zkuste křen! Kromě vysokého procenta různých minerálů a vitaminu B 1 a C má také kořen této rostliny výrazné antiseptické účinky, pomáhá při trávení a snižuje krevní tlak. Jezte denně půl lžičky strouhaného křenu a uvidíte, že zmizí potíže nejen s rýmou. 

(dra)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2450816
DnesDnes595
VčeraVčera636
Tento týdenTento týden2847
Tento měsícTento měsíc1762

Partnerské weby

apartman banner