Pro nikoho asi není novinkou, že stres je škodlivý. Právě proto bychom se ho měli vyvarovat, i když se mu pravděpodobně nikdo z nás v běžném životě nevyhne. Rodina, vztahy, práce, škola, zdraví, peníze – to vše nám může dělat radost a naplňovat nás, ale také

jde často o zdroj značného stresu.

Zkrátka a dobře, ne nadarmo nás lékaři a všichni, kdo to s námi myslí dobře, vyzývají, abychom se vyhýbali negativní psychické zátěži.

Oslabená imunita

„V posledních deseti letech se rapidně zvýšil počet lidí, kteří trpí pocitem dlouhotrvajícího vyčerpání, postižení mají poruchy spánku, deprese, špatně se soustředí a nezvládají běžné každodenní úlohy,“ vysvětluje odbornice MUDr. Anna Drbohlavová a dodává: „Příčiny tohoto zdravotního problému se stále zkoumají, ale vědci tvrdí, že důležitou úlohou hraje oslabená imunita organismu. Mnozí pacienti uvádějí, že před vypuknutím problémů s únavou překonali například chřipku.“

O to více je tedy potřeba dbát na všechny imunitu podporující věci – zdravě jíst, pravidelně se hýbat a také umět odpočívat. Žít v maximální možné rovnováze a namísto výmluv hledat způsoby, jak se harmonii alespoň přiblížit.

Pro prvotní pomoc je dobré sáhnout po ženšenu, který pomáhá zvyšovat hladinu vlastní tělesné energie. Jeho účinky jsou však komplexní, ne nadarmo se mu říká všehoj ženšenový.

(luv)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2458725
DnesDnes521
VčeraVčera635
Tento týdenTento týden1851
Tento měsícTento měsíc9671

Partnerské weby

apartman banner