Příčinou únavy může být nedostatek vitaminu B12, většinou způsobený nízkou hladinou žaludeční kyseliny. Opatření zaměřená na prevenci a léčbu únavy mohou zvýšit dlouhověkost. Vědci sledovali skupinu více než tisíce lidí narozených v roce 1914 a

 zjistili, že dlouhodobá únava hraje při úmrtí významnější roli než běžné škodlivé návyky, jako kouření nebo špatné a nepravidelné stravování.

Je třeba se zbavit toxinů

Udělat v těle pořádek a zbavit se toxinů, těžkých kovů apod. je potřeba alespoň dvakrát ročně – na jaře a na podzim. Není třeba při tom hladovět a ani jinak trpět, existuje dostatek detoxikačních kúr a způsobů, každý si najde tu, která mu nejvíc vyhovuje. Tělo zbavené „nepořádku“ znamená posílenou imunitu.

Na odstranění únavy a zvýšení koncentrace jsou vhodné éterické oleje z citronu, rozmarýnu, šalvěje a jalovce. Samozřejmě, musí jít o 100 % přírodní oleje. Naopak ti, kteří se potřebují uklidnit a relaxovat, aby si oddychli, by měli sáhnout po oleji z meduňky, cedru, čajovníku, fenyklu, fialky nebo levandule.

Co je vlastně únava?

Všechny druhy únavy signalizují jedno -  překročili jsme jistou hranici, organismus je ve stresu a výsledkem je únava, ale i nemoc. Únava může být důsledkem přepracovanosti,

nedostatečné nebo nesprávné výživy, cukrovky, poruchy činnosti štítné žlázy, poruchy funkce nadledvin, může souviset s nemocemi srdce nebo nedostatkem látek, které se podílejí na krvetvorbě.

(luv)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2451485
DnesDnes582
VčeraVčera682
Tento týdenTento týden3516
Tento měsícTento měsíc2431

Partnerské weby

apartman banner