Roman Álvarez se narodil na Kubě, ale od svých dvou let žije v Čechách. Setkat se s ním můžete ve východočeské Třemošnici, v Praze a jednou měsíčně také v Ústí nad Labem.

Jak jste se dostal k tomu, co děláte?

Dalo by se říci, že to máme v rodině. Babička byla astrální cestovatelka, odcházela každý

den na 40 - 45 minut z těla. Teta je jasnovidná a v podstatě celá naše rodina na Kubě vidí duchovní bytosti, setkává se s dušemi předků, běžně s nimi komunikuje. Já měl od dětství symbolické sny. Například celý rok se mi zdál každou noc stejný sen. Viděl jsem konkrétní temnou bytost, která mě unášela, až mě jednou zachránila bílá “víla“ a od té doby děsivé sny zmizely. Diagnostické schopnosti jsem v sobě objevil v době, kdy mi bylo dvaadvacet, také díky léčiteli Bedřichu Šlechtovi ze Stolan. Zjistil jsem, že se dokážu napojit na kohokoli na světě a zjistit příčiny jeho nemoci, které jsou obvykle jinde než symptomy. Asi o dva roky později jsem prožil jakési osvícení. V té době jsem trpěl depresemi a v rámci poslední zmizelo všechno kolem mě a bylo jen jasné bílé světlo a neuvěřitelně silný pocit absolutní lásky. Rozšířilo se mi vědomí či jak to nazvat, získal jsem jiný pohled na život, začal jsem komunikovat s rostlinami atd. Odhalil jsem, že leccos funguje jinak, než se učíme. A byl jsem přiveden prostřednictvím šamanské cesty k plnění úkolu, který mám v tomto životě.

Začal jste pomáhat nemocným lidem?

Ano. Potkával jsem lidi s různými zdravotními potížemi. Věděl jsem o nich, protože jsem se na ně dokázal napojit, vnímal jsem jejich psychické nebo partnerské  problémy, které byly příčinou nemocí. Začal jsem léčit na dálku, aniž bych rozuměl principu. Prostě to fungovalo. V té době jsem měl vizi, byl jsem odveden za Ježíšem, na kterého jsem tenkrát moc nevěřil, a dostal jsem pořádně za uši. Ale od té doby u něj vždy najdu pomoc, chodím si za ním popovídat, poradit se.

O čem se s ním radíte?

Například když jsem měl poprvé dva lidi v komatu, oba z Ostravy, tak jsem za ním šel a on mi řekl: „Soustřeď se na lásku, kterou máš v srdci, pošli ji jako paprsek.“  Udělal jsem to a paní, která měla hyperglykemický záchvat, se z toho během vteřiny dostala a byla naprosto v pohodě. Já tam tehdy poslal i myšlenku na nastavení optimální hladiny cukru a lékaři ji pak dalších několik dní sledovali a nemohli pochopit, co se stalo, že její tělo dokázalo během chvilky zpracovat a cukr odbourat. Potom jsem začal vyndávat i nádory z těla a setkal jsem se na jedné akci s panem Orbitou (se známým filipínským léčitelem - pozn. redakce). Když mě uviděl, celý se rozsvítil, objal mě. Domluvili jsme si osobní schůzku… Mívám takové zážitky s podobnými lidmi, kteří se v Čechách objeví. Někteří mne jakoby znají, já přitom na jejich přednášku jdu z nějakého zájmu…

Pracujete asi hodně s energiemi, že?

Jednoznačně. Nechal jsem se zasvětit i do reiki, ale když jsem chtěl další stupeň, mistr řekl, že to nepotřebuji, že věci, které by mě učil, dělám už dávno. Časem jsem začlenil do způsobů léčení akupresuru, víceméně proto, že léčení rukama je časově náročnější. Akupresura je jednoduchá - vím, co mám zmáčknout, aby zmizely problémy. Dostávám tak lidi z depresivních stavů, pomáhám jim od chronických obtíží, k nimž patří tenisové lokty, bolavá ramena, artritická kolena, problémy s páteří, diabetes, atd.

Vedete také řízené meditace, ty jsou dobré k čemu? 

Těm se věnuji v souvislosti s tím, že nastala doba zvýšených vibrací. S tím, jak se zvyšují vibrace, se i naše myšlenky materializují rychleji a intenzivněji. A jde o veškeré myšlenky, takže jestliže třeba někdo vědomě kupuje kradené zboží, nemůže se divit, že mu kdosi vykrade auto. Znáte to rčení o božích mlýnech? Zatímco dříve se čekalo dvacet let, teď je to mnohem, ale opravdu mnohem rychlejší. A mnozí z nás mají potíže s představivostí, s tím, jak správně své myšlenky a vize zformulovat. Učíme se to v meditacích. Dělal jsem například jednu meditaci v Chrudimi. Mezi klienty byli dva lidé, kteří měli fobii z vody, o tom jsem ale neměl tušení. Při meditaci si měli všichni představit, že se rozpustili v moři do molekul, byli všude - v mořské vodě, v sasance, ve velrybě… Každý si mohl vybrat, kde bude, tedy pocity a prožitky živočichů, jichž se stal součástí. A  když jsme skončili, byli ti dva úplně vykulení, ale měli po fobii. Jiný superzážitek jsem zaznamenal na konci dubna, na čarodějnice. V meditaci jsme letěli na košťatech na slovensko-moravské pomezí, prolétli jsme ohňovou vatrou, pak jsme přistáli. Lidé tam tancovali kolem ohně, zpívali v kruhu a my s nimi pobyli. Po návratu do reálu někteří věděli, co se u ohně zpívalo, a ruce a nohy jedné ženy, která je jinak  mívá studené, sálaly teplem, jak ji ošlehaly plameny. Zkrátka prožitky z těchto meditací mohou být hodně zajímavé a intenzivní.

Probíhá během meditací i nějaké léčení?

Svým způsobem ano. Učím účastníky, aby na svém těle pracovali sami. Začínáme vždy vizualizací, uvolňováním jednotlivých částí těla, zároveň si představují, jak si je masírují. V podstatě jde o aktivaci všech částí těla, prohříváme je, pak je prosvětlujeme různými barvami, rozpouštíme bloky…

Poměrně častou je teď diagnóza rakovina. Tušíte, co je příčinou, co děláme špatně?

Bohužel, jde v poslední době o agresivnější typy rakoviny, což opět souvisí s vyššími vibracemi. Rakovina často vychází z pocitů nenávisti, které v sobě máme dlouhodobě zakořeněné. Když se k tomu přidají špatné stravovací návyky, nedostatek pohybu… Jde o soubor negativních faktorů, které se sejdou v jednom okamžiku a tělo přestane fungovat v režimu ozdravování. Chybí nám kvalitní potraviny, zelenina z obchodních řetězců je téměř bez vitaminů a živin, hodně nám chybí kontakt s přírodou a víra. Nejde jen o to udělat si procházku, ale vnímat její rytmus, dech stromů, který je pomalejší než náš, měli bychom zkusit rovněž prohloubit svůj dech. A našla by se celá řada dalších věcí, které neděláme dobře. V poslední době hodně doporučuji lidem, kteří se potýkají s rakovinou, houbu reishi. V prvních třech týdnech zvýšené dávky, pak přejít na doporučené dávkování. I agresivní typy rakoviny se dají zvrátit. 

Pokud někomu pomáháte, ať se jedná o vážné nemoci nebo cokoli jiného, nemůže to nějakým způsobem ublížit vám? Není to nebezpečné?

Poznal jsem celou řadu léčitelů, byl jsem svého času v poměrně častém kontaktu i s “otcem“ Pasekou ze Svratouchu, a na základě nasbíraných zkušeností jsem došel k názoru, že funguje to, čemu věříme. Máme vždy jen to, co si svou myslí přitáhneme. Pokud někdo věří tomu, že na sebe natahuje energii nemoci a musí si ruce čistit ohněm, pak to tak musí dělat, potřebuje si je očistit. Já to ale tak nemám.

Lucie Zemanová

Kontakt: tel. 720 342 627, e-mail - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2449703
DnesDnes118
VčeraVčera531
Tento týdenTento týden1734
Tento měsícTento měsíc649

Partnerské weby

apartman banner