Pro mnoho lidí je květen nejúžasnějším měsícem v roce. Není prý nic krásnějšího než vyznání lásky a vášnivá pusa pod rozkvetlým stromem. Možná nevíte, ale romantický polibek s milujícím protějškem přináší řadu pozitivních účinků. Jaké?

Posiluje vztah. Ať jste se svým partnerem krátkou dobu, čerstvě zamilovaní, nebo společné soužití už pamatuje hezkých pár roků, alespoň jeden polibek denně by v něm neměl chybět. Už jenom proto, abyste se cítili žádoucí a vztah udrželi pohromadě, tvrdí psychologové.

Zvyšuje imunitu. Líbání posiluje imunitu, zvyšuje odolnost vůči chřipce a virovým chorobám. Ve slinách se nacházejí bakterie, s nimiž musí tělo bojovat.

Pryč s vráskami. Líbání je lepší než obličejová gymnastika, výborně posiluje ochablé svaly. Zapojí okolo třiceti svalů tváře, které pokožku napnou a částečně odstraní vrásky.

Lepší než posilovna. I pravidelným líbáním můžete shazovat kilogramy. Pusinkování posilovnu sice nenahradí, ale možná nebudete věřit tomu, že rychlou romantickou pusou ze sebe vydáte tři kalorie, vášnivým polibkem můžete ztratit až pět kalorií. Čím více polibků, tím větší spalování, a to příjemným způsobem, bez dřiny.

Polibek proti stresu. Podle celé řady seriózních vědeckých výzkumů snižuje polibek napětí a stres. Vyplavuje se při něm velké množství serotoninu neboli hormonu štěstí. Ten působí proti stresovému hormonu kortizonu. Partnerské objetí dělá tělu i duši dobře, láska člověka činí šťastnějším a optimističtějším.

Udělejte něco pro zdraví. Upřímná pusa má pozitivní účinky i na celkové zdraví. Například snižuje vysoký krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi. 

Zmírněte bolesti. Jestliže máte nějaké trápení, stěžujete si na bolest hlavy, zad, zkuste své problémy zmírnit polibkem. V mozku se při líbání vytváří endorfin, který snižuje práh vnímání bolesti.

Proti zubnímu kazu. Líbání působí příznivě také na zubní sklovinu. Vytváří se při něm množství slin, které obsahují vápník a fosfor, prvky s pozitivním vlivem na zubní sklovinu a zabraňující vzniku zubního kazu.

(es)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2449708
DnesDnes123
VčeraVčera531
Tento týdenTento týden1739
Tento měsícTento měsíc654

Partnerské weby

apartman banner