O vlivu prostředí, v němž žijeme a v němž se pohybujeme, nelze pochybovat. Však naši předkové měli dobře zmapováno, kde jsou místa s pozitivní či negativní energií, a tyto informace si předávali z pokolení na pokolení. My jsme pro vás ve spolupráci s astroložkou a záhadoložkou Olgou Krumlovskou připravili putování po lokalitách, které

stojí za to navštívit, neboť mají pozitivní vliv na naše zdraví.

Dívčí Kámen

Starodávný rožmberský hrad stojí na vysoké skále nad Vltavou. Založili ho čtyři synové Petra Rožmberského - Petr, Jošt, Oldřich a Jan - v roce 1349. Ovšem pověsti, jež se k hradu váží, zmiňují pouze Jošta. Ten se měl při honbě za laní dostat na vrchol skály, kde spatřil rusovlasou dívku, jak přede. Vzplanul láskou a žádal ji o ruku.  Sdělila mu, že si ho vezme pouze v případě, že na místě postaví hrad, v němž by spolu žili.  A Jošt tak učinil. Podle jiné legendy však dal Jošt hrad vystavět jako úkryt svých četných milenek. Vyprávělo se o něm, že jako pověstný Modrovous dívky, jež se mu v okolních vesnicích zalíbily, unášel, věznil a pak brutálně zabíjel. A další verze pro změnu praví, že nechal hrad zbudovat, aby chránil svých pět dcer před marnivými dvorskými mravy a neřestmi.

Ať už to bylo jakkoli, hrad byl vždy nedobytnou baštou a bezpečným úkrytem - jak pro majetek Rožmberků, tak pro jejich děti a ženy.

Komu a proč lze doporučit pobyt na tomto hradě a v jeho okolí? Olga Krumlovská k tomu říká: „Místo je prospěšné lidem, kteří mají psychické problémy, ale především toto místo výrazně pomáhá proti následkům přepracovanosti, při potížích se spánkem, proti nervozitě či různým fobiím. Procházka tady vám pomůže odpoutat se od běžných starostí, zbaví vás pesimismu a dá vám schopnost radovat se z drobností. Při odchodu z hradu se budete cítit příjemně, uvolněně a budete optimisticky naladěni. Vhodné je procházku či návštěvu hradu spojit s tichým pobrukováním a masáží konečků prstů.

Místu by se ale měli vyhnout jedinci, kteří trpí závratěmi a závislostí na alkoholu nebo drogách. V těchto případech by mohlo dojít naopak na zhoršení potíží. Opatrní by tu měli být i lidé s nemocným srdcem a vysokým krevním tlakem.“

(cul)

Foto: www.ze-vzduchu.cz

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2453396
DnesDnes92
VčeraVčera620
Tento týdenTento týden1303
Tento měsícTento měsíc4342

Partnerské weby

apartman banner