Naděžda Iždinská se ve své praxi setkává s nejrůznějšími klienty a jejich životními příběhy. O některé z nich se s námi podělila…

Naďa Iždinská říká: „Lidé mi poměrně často pokládají otázku, proč podléháme pokušení podvádět partnera, například na

dovolené. Není to ale vždycky tak, že chceme něco, co nemáme, že nemáme pevné zásady morálky. Někdy jde o to, že se prostě musíme potkat s duší, s níž nemáme vyřešený nějaký problém z minulých životů, nebo máme ukončit vztah, ve kterém jsme nešťastní, ale nějak nemáme sílu začít něco nového. Může nám chybět motivace, máme strach z toho, že zůstaneme sami. Z beznadějného a prázdného života nás může vysvobodit nová známost. Jestli se dvě duše setkají a nemohou či nechtějí způsobit bolest svým blízkým, rozejdou se, ale v lásce. A štěstí a harmonie zůstanou jako vzpomínka a hřejí je v srdci. Někdy je ale osud stejně dá dohromady. Jako v případě Andrey.

Andrea od vysoké školy chodila s Pavlem. Právě ve škole se seznámili, byla to láska na první pohled. A zatímco se jejich kamarádi rozcházeli a scházeli, tvořili různé partnerské trojúhelníky a čtyřúhelníky, oni se za sedm let ani jednou nepohádali. Neměli spory o tom, jak bude vypadat jejich společný život, jejich představy se nelišily. Bylo nad slunce jasnější, že se hned po promoci vezmou.

Oba pocházeli z tradiční katolické rodiny z východoslovenských Košic, kde si na emancipaci nikdo nehrál. Žena má být dobrá hospodyně a matka, čím dříve, tím lépe. Oni se sice na děťátko těšili, ale přes veškeré snažení nepřišlo ani po třech letech. Umělé oplodnění zavrhli, nakonec si pořídili alespoň psíka a dali mu jméno Lord. V kariéře se jim dařilo, měli dobře placená místa v právnické sféře. Díky tomu si mohli koupit a vybavit pěkný byt, dopřávat si exotické dovolené.

Zájezd si vybírali vždy už měsíce předem, tentokrát měli vyrazit na Maledivy. Nedlouho před odletem se Andrea služebně dostala do Prahy a zatoulala se na ezoterický festival. Bylo to neplánované, ale nechala si u mě vyložit karty. Líbilo se jí, že i klienti, kteří ke mně přicházeli posmutnělí, skleslí, odcházeli s úsměvem a plní naděje.  Andrea však ode mě odešla se zarudlýma očima a potemnělým pohledem.  Co si vyslechla? Asi toto: ‚Do pár týdnů se zamilujete do muže, se kterým hned počnete dítě! S vaším manželem přitom zůstanete dobrými přáteli.‘

Cestou domů do Košic trápila Andreu otázka, co si o tom má myslet. Rozhodla se o tom nikomu nic neříkat a raději zapomenout. Vždyť plánovala, jak si s manželem na Maledivách užijí druhé líbánky!

Zbývalo pět dnů do odletu, když Pavel havaroval. Záchranka ho odvezla do nemocnice, musel s ošklivě zraněnou nohou rovnou na operační sál. Lékaři Andreu Posléze uklidnili, že bude vše v pořádku, ale rekonvalescence bude trvat poněkud déle. Byla rozhodnuta dovolenou zrušit bez ohledu na storno poplatky. Ale Pavel nesouhlasil, věděl, jak se tam těšila, a trval na tom, že poletí bez něj, protože on stejně bude celý ten čas v nemocnici. Andrea váhala, situaci zkonzultovala i s ošetřující lékařkou, která ji uklidnila, a tak manžela nakonec přece jen poslechla. Poprvé v životě letěla na dovolenou úplně sama.

A zatímco Pavlova noha srůstala bez komplikací, Andrea na Maledivách nečekaně potkala spolužáka ze střední školy. Byla to vůle Boží? Martin byl na dovolené rovněž sám. Dva týdny před odletem se rozešel s partnerkou a rušit dovolenou se mu nechtělo. Ani ve snu by ho nenapadlo, že tam potká Andreu, která se mu vždycky líbila.

A Andrea se do něj zamilovala - bezhlavě, fatálně. Hned druhou noc strávili spolu. Andrea sice cítila výčitky kvůli manželovi, ale nemohla si pomoci. Ty dva týdny na Maledivách pro ni byly jak erotický román, ale dovolená skončila a Andrea nevěděla, co bude dál. Láska k Martinovi ji spalovala. Setkání s Pavlem si najednou neuměla představit. Martinovi o svém manželství vše řekla, rozjeli se do svých domovů. Andrea do Košic a Martin do Bratislavy, kde měl post manažera velké realitní kanceláře.

Situaci vyřešila matka příroda. Tři týdny po návratu z dovolené Andrea věděla, že je těhotná. Otcem jejího vymodleného dítěte byl Martin.  Zavolala mu to a on se za ní hned rozjel. Andrea vše řekla také manželovi, byl zoufalý a bezmocný, ale Andree ve štěstí ani lásce stát nechtěl. Podal žádost o rozvod.

Dostal se ale na pokraj sil, neměl daleko k myšlenkám na sebevraždu. Vzal si dovolenou a celé dny trávil se psem Lordem. Na jedné ze smutných procházek se mu Lord zaběhl. Utekl za fenkou, jejíž paničku ke svému údivu znal. Byla to lékařka Eva, která se o něj v nemocnici pečlivě starala a kurýrovala mu nohu.  Zapovídali se, posléze si dokonce domluvili společné venčení na další den. A pak i na další a další… Pavel se opět zamiloval a začal se starat o Evu i její dcerku Libušku.

Z jejich štěstí měla radost i exmanželka Andrea, která mezitím Martinovi v Bratislavě porodila syna. S Pavlem si telefonovali i psali, zůstali v kontaktu. Do roka a do dne od osudových Malediv se oba páry setkaly.  Panovala mezi nimi harmonie, rozuměli si báječně, stali se z nich přátelé.“

(nam)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2432601
DnesDnes324
VčeraVčera866
Tento týdenTento týden2719
Tento měsícTento měsíc2719

Partnerské weby

apartman banner