Jablečný ocet je výborný prostředek na mnoho obtíží. Měl by patřit mezi přírodní prostředky, které máme vždy po ruce. Například i když je kyselý, odstraňuje pálení žáhy. Pomáhá totiž urychlit trávení potravy. Produkce kyseliny

se zvyšuje tak dlouho, dokud je jídlo v žaludku. Jakmile žaludek opustí a vstoupí do střeva, hladina kyseliny klesne a současně odezní i pálení žáhy. Navíc jablečný ocet také pomáhá potlačit bolest spojenou s pálením žáhy.

Pokud se jablečný ocet požije před jídlem, pomáhá rozkládat bílkoviny na aminokyseliny. Ty jsou potřebné pro tvorbu tryptofanu, jenž hraje důležitou roli při uvolňování hormonu štěstí - serotoninu. Pokud tedy vypijete malou sklenici vody s jablečným octem před každým jídlem, budete nejen v dobré pohodě, ale také plni energie. Obsahuje totiž enzymy, které pomáhají předcházet vyčerpání.

Pomáhá také snižovat hladinu cholesterolu, podílí se na výrobě energie v organismu, podporuje srážlivost krve a červených krvinek. Je třeba mít na paměti, že během jeho užívání se musí dodržovat pitný režim.

Pokud vás trápí bradavice, namočte do jablečného octa vatový tampon a přiložte ho na ni. Tampon přelepte náplastí a nechte ocet působit celou noc. Přibližně po týdnu by měla bradavice odpadnout.

(ng)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2472673
DnesDnes78
VčeraVčera619
Tento týdenTento týden3088
Tento měsícTento měsíc4303

Partnerské weby

apartman banner