Líbí se vám váš život? Ano? Fajn. Pokud ne, můžete ho změnit. Astroložka, karmoložka a osobnostní kouč v jednom Lada Pospíšilová tvrdí, že se bojíme jen sami sebe. A přitom každý jsme jedinečný a nenahraditelný.

Jak se stalo, že

modelka a módní návrhářka začala pracovat s lidskou duší?

Vždy jsem cítila, že jsem s přírodou úzce propojena, že je něco mezi zemí a nebem. Jako malé dítě jsem si přála stát na vrcholku hory a říkat lidem, co je čeká a jak můžou svůj život žít jinak. Viděla jsem tolik cest a možností... Dnes se tomu musím smát, jak jsem všem chtěla pomáhat žít s láskou a radostí. Chtěla jsem rodičům říci tolik věcí, tolik moudrosti. Jenže mi bylo řečeno, že to neexistuje.

Roky ubíhaly a já se stále snažila najít spojitosti, jenže když mi bylo asi deset, tak mi rodiče řekli, že pokud s tím nepřestanu, vezmou mě k lékaři. Od té chvíle jsem s bolavou duší opustila tento svět a nechala se vychovávat tak, jak společnost chtěla - být slušná, hrát na kytaru, chodit do kroužků, nemluvit, kde se to nesluší, a vždy být v ústraní, abych nedělala ostudu. Jenže já jsem člověk celkem výrazný a naopak cítím potřebu lidem otevřít oči a pomoci jim překonat překážky, které jim brání žít život plný radosti a změn, najít v sobě odvahu a nebát se života. Vždy se  bojíme jen sami sebe, svých přesvědčení.

Od 15 let jsem dělala modeling, vlastní tvorbu oděvů, návrhářství, vizážistiku a stylistiku. Moc mě to bavilo a naplňovalo a musím říci, že to dělám i dnes. Měla jsem však uvnitř v nitru, v duši, jiné vzorce nastavení než  v hlavě, a proto jsem v sobě neměla harmonii a klid.

A co se tedy změnilo?

Jednoho dne jsem v sobě ucítila obrovský pocit všudypřítomné lásky a pochopila, že podstata života je jinde - život je to uvnitř mě, to jsem já, co je venku, je jen mým odrazem. Pamatuji si na ty pocity hledání sama sebe, kdy jsem tolikrát brečela před zrcadlem a říkala si, proč jsem uvnitř tak citlivá, zranitelná a jemná? Proč mám tak rozdílnou tvář a nitro? Pak jsem pochopila, že je to moje obrovská výhoda, že když se stanu vnitřně silná, můžu pomoci druhým.

Nebyl tady tenkrát nikdo, ke komu bych šla a kdo by mi vysvětlil, co se ve mně děje.  Dnes vím, že pravdu o sobě všichni víme, jen ji přes nánosy necítíme a žijeme v iluzi, nejsme šťastní. Jako terapeut doporučuji všem lidem jít do sebe, jedině tam je pravda a jedině tak se mohou dostat k sobě a následně ucítit změny.

Začala jsem studovat astrologii, která mě zajímala od dětství, k tomu karmalogii, karmickou astrologii.

Přibližte čtenářům, jak nás ovládají podvědomé programy duše a jak s lidmi pracujete?

Zjednodušeně řečeno, snažím se, aby lidé probudili sami sebe. Postupem času jsem propojila svoji duši s tím, jak působím na druhé. Je to energie, a pokud ji v sobě najdu a propojím v celek, dostaví se ohromná úleva. Celá má image o mně něco vypovídá - oblečení, gesta, komunikace. To vše vysílá energii. Je úžasné poznat sám sebe a najít v sobě harmonii, klid. Každý jsme jedinečný a nenahraditelný. 

Nedávno jsem šla na seminář a musím říci, že jsem výrazná nejen v sobě, ale i navenek. Jedna paní mi řekla, jak jsem jí byla nepříjemná a jak se musela přemáhat, aby za mnou přišla. Přesto ji to ke mně táhlo, protože jsem zrcadlila přesně to, co měla v sobě nezpracované. Její vnitřní touhou bylo být vidět, jenže si to nedovolila. Měla to v sobě potlačené. Chvíli jsme si povídaly, následně jsme začaly spolupracovat a dnes je to úplně jiná žena. Sebejistá, plná energie, život ji baví.

Každý vnitřně cítíme, co chce duše, ale většinou žijeme programy, které nás drží a my stále opakujeme dokola to staré a zajeté. Nejsme spokojení, ale nevíme, co s tím. Je potřeba stále se učit a pracovat na sobě. Je to proces, který nikdy nekončí, je to sebepoznávání na celý život.  

Věříte, že je možné svou karmu změnit?

Ano! Podle mě je karma součástí našeho podvědomí, což znamená, že tam máme zápisy, které potřebujeme překonat. A některé pro změnu využít ke svému růstu. Život je jako roční období - někdy holt prší a někdy svítí sluníčko. Žijeme v duálním světě.

Letošní rok je podle numerologie rokem začátku, jedničky. Co podle vás může přinést?

Jupiter se v astrologii nachází ve znamení Vah, takže půjde o vztahy. Všechny nás čekají velké změny. Jupiter je sice planeta štěstí, ale tam, kde jsou ve vztazích problémy, může dojít k jejich vygradování. Jupiter vše zesílí - může to být velká láska i její konec.

Ovšem i konec je s odstupem času velké štěstí. Stává se, že až když si člověk vše ujasní, pochopí situaci a zneutralizuje negativní pocity, dostaví se vnitřní klid.

Vztahy řeším opravdu každý den. Mnohokrát spolu lidé žijí jaksi každý po svém. Ani jeden není šťastný, ale je tam strach to změnit. Jsou jako plachetnice na moři, která pluje neznámým směrem a kterou slepě žene vítr. Často si neujasní, co od vztahu vlastně chtějí, ani neví proč jsou spolu. Ale vše se dá zvládnout a letos budeme mít prostor pro ukončení věcí z minulosti, které jsme nestihli vyřešit. Jednička dává možnost nového začátku.

Zkusme přemýšlet, nabízí se nám hodně možností pro kreativitu, nové projekty, i možnost najít nový smysl života.

Petr Blahuš

Kontakt na Ladu Pospíšilovou: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2457149
DnesDnes275
VčeraVčera736
Tento týdenTento týden275
Tento měsícTento měsíc8095

Partnerské weby

apartman banner