Tématem dvojčat se zabývají mnozí odborníci i umělci. Hledají například podobu jejich fyzické a duševní stránky. Ovšem chladnými nenechává ani astrology, kteří právě na toto téma přichystali panelovou diskuzi v rámci velkého setkání astrologů a veřejnosti

- Eukarpia 2017 (proběhne v Praze ve dnech 20. a 21. května). Navíc tam svou „troškou do mlýna“ přispěje JUDr. Radko Tobičík, který se však soustředil na siamská dvojčata.

Co vás přivedlo ke zkoumání astrologických signatur siamských dvojčat?

Musím přiznat, že mne k tomu vedla tak trochu i „zlomyslnost“. Když jsme ve výboru naší astrologické společnosti rozhodli, že tématem panelové diskuse budou dvojčata, nemohl jsem se jakožto Vodnář nezastat menšin. Problematika „obyčejných“ dvojčat dnes vzbuzuje ve společnosti značný zájem. A jak by ne, když se čím dál více dětí rodí po umělém oplodnění a často to jsou právě dvojčata, protože lékaři raději pro jistotu oplodní hned dvě vajíčka najednou…

Ale z jiného soudku. Moje přednáška bude těsně před panelovou diskusí. Na té se posluchači dozvědí, proč dvojčata, tedy lidé, kteří se narodili na stejném místě a prakticky ve stejném čase, nemají stejný osud. A právě „menšinová“ dvojčata - ta siamská - nám připomínají, že tělesná schránka je jedna věc, ale jaký duch v ní sídlí, to je otázka druhá. Což samo o sobě vyvolává hledání čehosi ještě podstatnějšího, skrytého v otázce - co je vlastně člověk?

Kolik horoskopů jste v rámci svého bádání prozkoumal a proč se dvojčatům, která se narodí srostlá nějakou částí těla, říká siamská?

Díky dnešní digitalizaci dat jsem mohl pracovat s horoskopy asi tří desítek siamských dvojčat.

Tento pojem pochází z doby dávno před vznikem internetu. Poprvé se toto pojmenování objevilo u bratří Čanga a Enga Bunkerových, kteří se 11. května 1811 narodili srostlí hrudníkem na palubě rybářské loďky v tehdejším Siamu. Žili na svou dobu poměrně dlouho, zemřeli 17. ledna 1874. Existuje dokonce album jejich podobizen, protože byli velmi slavní a podnikali po světě velkou putovní show. Ale slavná siamská dvojčata jsme měli i u nás. 20. ledna 1878 se ve Skrýchově u Opařan narodily sestry Josefa a Růžena Blažkovy, které byly srostlé v pánvi. Život jim ovlivnil hrabě Nádherný, který sponzoroval jejich vzdělání. Byly prý velmi nadané a naučily se německy, francouzsky, zpívat a hrát na housle a na xylofon. Brzy se staly varietními hvězdami v Berlíně i v Paříži, největší slávu však sklízely v USA. A měly jedno velké tajemství - v roce 1911 se jim v pražském sanatoriu MUDr. Kukuly narodil zdravý syn František, jméno jeho otce však nikdy neprozradily. Dožily se 44 let a zemřely v Americe, údajně snad 30. 3. 1922. Jejich popel je uložen na hřbitově v Sepekově a vlastní koutek mají v milevském muzeu.

Našel jste v horoskopech nějaké zajímavé souvislosti?

Jistě. Třeba to, že znamení zvěrokruhu, jež podle určitého kritéria považujeme v astrologii za takzvaně „dvojitá“, hrají právě v životě siamských dvojčat zvláštní roli . Tedy - lze-li tak soudit podle těch několika desítek horoskopů. Ale víc už vám neprozradím. Přijďte na Eukarpii.

(zem)

Případné dotazy směrujte na tel. 732 354 413 nebo http://astrologickaspolecnost.cz/node/57

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2457131
DnesDnes257
VčeraVčera736
Tento týdenTento týden257
Tento měsícTento měsíc8077

Partnerské weby

apartman banner