Milí čtenáři, mnozí z vás se na nás obracejí s problémy, které řeší v osobním životě. Rozhodli jsme se proto pro vás otevřít „poradnu“, v níž vám na vaše konkrétní dotazy odpoví fundovaný odborník, v tomto případě poradkyně, lektorka a pedagožka PhDr. Eva Velechovská.

Zdena B. se v dopise svěřila: „Cítím se jako ‚náplava‘ mezi kolegy v práci. Bydlím v jiném městě a nemám s lidmi kolem společnou minulost, zážitky. Nechci se stěhovat zpět. Jak si mám zvyknout?“

Jsou lidé, kteří snadnou zvednou kotvy a přestěhují se, pro jiné je to těžká zkušenost. Pokud je pro vás nový život obtížný, na chvíli se zastavte a zvažte, co jste změnou bydliště chtěla a nakonec skutečně získala. A protože chcete zůstat, vaše zisky zřejmě stále převažují nad pocity ztráty. Musí být něco dobrého, co vás na novém místě drží. Uvědomte si, co to je.

Je jisté, že společné zážitky můžete teprve získat, zpětně to dohnat nelze. Radostně nové kolegy a známé poslouchejte a ptejte se jich, jaké to bylo, smějte se s nimi jejich historkám. Tak se stanete jistým způsobem účastníkem jejich života. Přejte jim jejich vzpomínky, vždyť občas můžete pro změnu vyprávět o tom, jak jste žila předtím, vy.

Tvořte novou historii pomocí současných aktivit. Plánujte společné výlety, zábavu i práci. Buďte iniciativní v rozšiřování přátel, se kterými si rozumíte. Je docela dobré objevit nějakou skupinu lidí, mezi nimiž se můžete zároveň realizovat - trénovat děti, učit se jazyk, vyrábět keramiku. Leckdy najdeme skutečně blízké přátele mimo rodinu a spojíme se tak s lidmi, u kterých máme pocit, že už je známe věky.

Kontakt: Eva Velechovská - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Své dotazy můžete posílat na e-mailovou adresu Evy Velechovské.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2472674
DnesDnes79
VčeraVčera619
Tento týdenTento týden3089
Tento měsícTento měsíc4304

Partnerské weby

apartman banner