O Lemurianech hovořili Edgar Cayce, madam Blavatská nebo britský zoolog P. L. Slater. Všichni měli na mysli mystický národ Lemurianů a říká se, že Lemurie tu byla ještě dávno před Atlantidou. Okultisté dokonce tvrdí, že tito prazvláštní lidé

žijí dodnes. Jaká je ale pravda?

Zvláštní rasa

Měli by být velmi vysokého vzrůstu, kolem 4,5 metru, vejcorodí, se čtyřmi pažemi, očima daleko od sebe, někteří se  třetím okem vzadu na hlavě a snědé pleti. Typické jsou pro ně ploché tváře bez čela, s vystouplými čelistmi, celkově se podobají opicím. Těžko si někoho takového při tomto popisu představit. Okultisté ale trvají na svém. Těmto tvorům se připisují i prazvláštní schopnosti. Nedomlouvali se mluveným slovem, ale telepaticky. Díky těmto schopnostem dokázali i prakticky nemožné. Hýbali předměty na dálku, splývali s okolím či se stávali neviditelnými. Díky tomu se je nedaří nalézt, přestože prý žijí dodnes.

Kde se Lemurie nacházela a jakou měla rozlohu, je dodnes předmětem dohadů. Má se ale za to, že se mohla rozkládat někde mezi Madagaskarem a Srí Lankou. Někteří badatelé jsou toho názoru, že její součástí mohla být i souostroví v Tichomoří. Sochy, které jsou též dodnes velkou neznámou, by mohly být dílem Lemurianů. Tato civilizace je ale mnohem starší. Jenže, jisté souvislosti tu jsou. Sochy zobrazují lidi hodně nadprůměrného vzrůstu. Navíc písmo nalezené na sochách nebylo dosud rozluštěno. Velmi podobné písmo bylo kdysi objeveno i v Indii. Čili, další velký otazník. Dokud se ono písmo nepodaří rozluštit, nelze vyvrátit ani potvrdit vůbec nic. O Lemurii se vypráví jen v bájích, ale měla to být nádherná a úrodná země. Lidé zde žili v absolutní harmonii a souladu a rozhodně jim byly cizí jakékoli negativní emoce.

Lemuriané a byliny

Bájný kontinent, díky své poloze, měl výjimečné prostředí pro pěstování všeho možného. Proto se Lemuriané měli věnovat pěstování a šlechtění rozličných bylin, které používali k léčení a vytváření duševní rovnováhy. Jejich znalosti v tomto směru měly být na té nejvyšší úrovni a díky tomu byli takoví, jak se o nich vypráví. Neznali jen dokonale veškeré rostlinstvo, ale také lidskou psychiku. Vše dokázali perfektně skloubit a využít k tomu nejlepšímu prospěchu. Zároveň se měli skvěle vyznat i v minerálech a dost často je používali. Vše, co mohla příroda poskytnout, brali jako obrovský dar a také se k ní tak chovali. Jednoduše, byl to ten nejdokonalejší pranárod na této planetě. Zánik této civilizace má mít na svědomí oddělování pevnin, z nichž některé byly zatopeny vodou.

Jen legenda?

Domorodí obyvatelé tichomořských ostrovů mají spousty legend o ztracených kontinentech. Havajci si například vyprávějí, že žili kdysi na obrovském kontinentu, jehož součástí byl i Nový Zéland. Bájná Atlantida již také není tak úplně bájná, ale zřejmě opravdu existovala. Objevení podobného kontinentu by znamenalo zcela jistě jediné - že tu byly vyspělé civilizace dávno před tím, než se začali vyvíjet první lidé. Možná se jednou dovíme pravdu. Třeba nám svůj původ osvětlí současní Lemuriané, kteří prý žijí kdesi v Severní Americe. Nikdo však neví, kde přesně. Nejenže dokáží být neviditelní, ale místo, kde přebývají, chrání bariéra, kterou nelze spatřit. Jsou dokonale izolováni před okolním světem. Zřejmě mají důvod se takto skrývat. Není ani divu, pokud je pravda o tom, jak kdysi žili, nebo stále žijí.

(kuč)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2453657
DnesDnes353
VčeraVčera620
Tento týdenTento týden1564
Tento měsícTento měsíc4603

Partnerské weby

apartman banner