Tmavě hnědá až černá semínka (pecičky) z vodního melounu většinou vyhazujeme. A to je škoda. Obsahují totiž vlákninu prospěšnou trávení, mastné kyseliny, některé důležité bílkoviny a aminokyseliny, minerály

(hořčík, draslík, mangan, železo, zinek, fosfor) a jsou plné vitaminu B. Je v nich kromě toho také citrulin, který se chová jako antioxidant. Tedy zpomaluje stárnutí organismu, zpevňuje pokožku, aby vypadala mladší a zdravější. Vykazuje ovšem zajímavé účinky i v případě aterosklerózy a anginy pectoris, vysokého krevního tlaku a podobně.

Aby však bylo možné semínka léčebně využít, musejí se nejprve buď povařit, rozdrtit nebo opražit.

Výzkum amerických odborníků z počátku dvacátého století potvrdil, že je možné melounová semínka využít zejména při léčbě onemocnění ledvin a infekcí močových cest. Mají výborný diuretický (močopudný) účinek, a proto jsou vhodná pro pacienty, kteří se potřebují zbavit ledvinových nebo močových kamenů.

Jak si připravit čaj na podporu léčby ledvin?

Potřebujete: 20 až 30 jadérek z vodního melounu, které rozdrtíte a povaříte ve dvou litrech vody. Čaj se pije dva dny, třetí den následuje pauza. Procedura se dodržuje několik týdnů.

(xar)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2472676
DnesDnes81
VčeraVčera619
Tento týdenTento týden3091
Tento měsícTento měsíc4306

Partnerské weby

apartman banner