Lidé se vyhýbají hřbitovům, hradům, kde se necítí dobře, a jiným místům s negativní energií. Jedním takovým je i strom ve městě Smithfield na Rhode Islandu v USA. Co se v blízkosti stromu děje? Člověk by řekl, že se jedná o zcela obyčejný strom. Ano, na první

pohled tomu tak je, i když stojí přímo uprostřed silnice. A to již desítky let. Jeho kůra je oloupaná, nejspíše od častých, někdy i smrtelných, dopravních nehod, které se v místě stávají. Na kmeni jsou prý jasně patrné otisky světel, nárazníků i kapot. Ve tmě je strom špatně viditelný a při vyšší rychlosti může být obtížné se mu vyhnout. Někteří místní si myslí, že právě velké množství smrtelných nehod do stromu vtisklo negativní energii. Jiní se domnívají, že ve stromu uvízly duše těch, kteří na místě zemřeli. Ačkoli je strom od nehod v dolní části poškozený, na jaře údajně stále rozkvétá. Jak je to možné?
Může za vše čarodějnice?
Obyvatelé Smithfieldu nehody a neštěstí připisují jednoznačně temným silám. Údajně za vše může čarodějnice, která kdysi ve městě žila. Její dům prý stával nedaleko místa, kde dnes stojí strom. Jednoho dne ale obydlí podlehlo za záhadných okolností plamenům, takže dnes jsou z něj k vidění pouze základy. Přesto, právě kvůli své temné minulosti, je dodnes hojně navštěvován zvědavci. Návštěvníci ruin často hovoří o paranormálních jevech, které se v místě mají dít.
Přízračné děti
Jestliže někdo okolo ruin projíždí v noci, může prý spatřit skupinku dětí, které si v místě hrají, zpívají či pobíhají. Tyto přízraky se údajně objevují i u stromu. Podobnou zkušenost má i čtyřčlenná rodina, která se jednoho pozdního večera vracela z výletu. Všichni byli prý již velmi unaveni, a proto řidič sešlápl pedál plynu, aby návrat domů o něco urychlil. Právě v momentě, kdy projížděl městem Smithfield na Rhode Islandu a blížil se ke křižovatce ulic Log Road a Mann School Road, spatřil starý otlučený strom stojící uprostřed křižovatky. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, kdyby si najednou nevšiml zvláštní mlhy, která strom obklopovala. Zčista jasna se na silnici kousek od stromu objevila skupinka dětí držících se za ruce a tančících v kruhu. Řidiči nezbývalo nic jiného než strhnout volant. Ozvala se ohlušující rána. Auto narazilo do stromu. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Řidič urychleně vystoupil z auta, aby se ujistil, že se ani dětem na silnici nic nestalo. Ale po těch jakoby se země slehla. Kam se poděly?
Strašidelný motorkář
Někteří jsou takovými odvážlivci, nebo hlupáky, že paranormální jevy, které se na místě mají odehrávat, ještě vyvolávají. Říká se, že tomu, kdo obejde strom třikrát proti směru hodinových ručiček, se zjeví strašidelný přízrak motorkáře. Ten prý řidiče pronásleduje, ale nakonec se rozplyne. Jde snad o duši nebohého muže, který nezvládl řízení motocyklu, narazil v rychlosti do stromu a zahynul? Nenašla snad jeho duše klid, nebo se jedná o něco daleko temnějšího?

Caroline Kornelová

Foto: Pixabay

DODATEK
V dřívějších dobách bývalo běžné, že žádná stavba nevznikla na neznámém místě bez toho, aby si stavitelé nezjistili dráhy přírodních energií. Ať už pozitivních či negativních. Týkalo se to nejen chrámů a paláců, měst, ale i cest. Je více než pravděpodobné, že silnice vybudovaná v těsné blízkosti stromu protíná nějakou linii negativní energie. I samotný strom mohl být v minulosti místem, kde se konaly různé rituály, možná i s oběťmi. Vše dohromady pak vytvořilo velmi nebezpečnou zónu pro všechny, kteří se po silnici vydají. A samozřejmě se tu shromažďuje negativní energie, která se s dalšími tragickými událostmi násobí. O paranormální jevy tu pak zákonitě není nouze.

Luisa Epulare z Institutu doktora Franka

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2449728
DnesDnes143
VčeraVčera531
Tento týdenTento týden1759
Tento měsícTento měsíc674

Partnerské weby

apartman banner