Beran

Mnohé z vás může přepadnout jakási nechuť k práci, ovládnout touha vyrazit za dobrodružstvím. Je to dané vysokým pracovním tempem a obranou organismu, který si může říkat o odpočinek. Pokud jej neposlechnete, není vyloučena zvýšená

nervozita a nerozhodnost provázená i podrážděností. Záleží na tom, co je pro vás v současné době důležitější – zdraví nebo práce? Odpověď by měla být jasná. Pozor na zbytečně prudké výměny názorů, které mohou být důsledkem únavy.

Býk

Účel sice světí prostředky, ale nějaké neférové jednání by se vám do budoucna určitě nevyplatilo. Zamyslete se nad tím, než využijete příležitosti, která se nečekaně naskytne, ale není tak úplně podle vašich představ. To, co byste získali, by vás netěšilo a ani by vám to nepřineslo štěstí. Pokud si nejste jisti správným rozhodnutím, raději nechte věcem volný průběh a počkejte si na příhodnější dobu. Dostane se k vám dostatek informací a pak budete mít jasno v krocích, které bude třeba udělat.

Blíženci

Planety dnes přejí setkáním a výměně názorů. Měli byste mít dostatek taktu a řečnické obratnosti, abyste se domluvili i s lidmi, kteří k vám nejsou zrovna vstřícní. Navíc vás vaši andělští ochránci obdaří bystrou myslí, a tak budete schopni reagovat i na nečekané situace. Využijte toho pro dojednání smluv nebo lepších podmínek nejen v zaměstnání, ale třeba i na úřadech. Máte možnost dosáhnout značných úspěchů v záležitostech, které jste už nějaký čas odsouvali na neurčito.

Rak

Je docela možné, že vás v tomto období přepadne zvláštní touha, že byste nejraději práskli dveřmi, od všeho utekli a změnili od základů svůj život. Není divu, neboť jste toho v poslední době měli až nad hlavu. Pokud jste zrovna neřešili rodinné spory, tak jste se museli zabývat financemi nebo nedobrými vztahy v zaměstnání. Cítíte-li se vyčerpaní, udělejte si volno a dobijte energii aktivitami, které vás vždy postaví na nohy. Nezabere-li relaxace, přistupte k razantním změnám v životě.

Lev

Využijte tento měsíc jak pro plánování dovolené, tak k utužování rodinných vazeb a oživení milostného soužití. Optimální by bylo spojit všechny aktivity dohromady a nechat také ostatní, aby se vyjádřili, co by si přáli. Možná v dobré víře rozhodujete za ně, což je trochu despotické. Třeba budete překvapeni, co vaši blízcí skutečně chtějí a co jim udělá opravdovou radost. Nezadaní Lvi by se měli vydat do společnosti nebo vyrazit na výlety do přírody, za památkami, kde mají možnost potkat stejně naladěné protějšky.

Panna

Je možné, že váš organismus začne tzv. stávkovat, neboť vaše pracovní tempo bylo v uplynulých dnech doslova vražedné. Je chvályhodné, že se snažíte být ve všem perfektní a vždy jako první plnit zadané úkoly, ale mějte na paměti, že i odpočinek je nutný. A pokud pojedete stále na plné obrátky, docílíte pouze toho, že začnete dělat jednu chybu za druhou. Z toho by mohly vyplynout pochyby, zda jste tak dobří, jak si sami o sobě myslíte. A přitom stačí tak málo – dostatečně relaxovat.

Váhy

Plánování a přípravy na dovolenou mohou přinést drobné neshody s vašimi blízkými. Neberte si je osobně, všichni si už potřebují odpočinout a tzv. melou z posledního. Nejen vy, ale i ostatní mají za sebou náročné týdny a na trochu té mrzutosti mají nárok. Nalaďte se tedy na vlnu optimismu, staňte se rodinným psychologem, který rozmíšky urovná a s úsměvem na rtech vysvětlí, že nic není nemožné, ani dovolená snů. Uvidíte, jak se změní atmosféra a všichni se budou těšit na společně strávené chvíle.

Štír

Více než kdy jindy dbejte tento měsíc na dodržování životosprávy, neboť by vás mohlo pozlobit zažívání nebo dvanácterník. Budete totiž citlivěji reagovat na stres, což se může projevit v obtížích spojených s tenkým střevem. Že je na čase naordinovat si odpočinek, poznáte naprosto jasně, když se dostaví bolesti a ztuhlost šíje a ramen či žaludeční potíže. Pak na nic nečekejte a vezměte si dovolenou, byť jste ji plánovali na později. Pokud byste neposlechli varování svého těla, stejně by z ní nic nebylo.

Střelec

Jste-li nezadaní, je na čase pomoci Amorovi a zamířit šípy na toho, kdo vás už delší dobu nenechá v klidu vyspat. Přece už musíte vědět, zda jste dotyčné osobě sympatičtí či nikoli. Chodíte okolo sebe po špičkách a ani jednomu z vás se nechce udělat první krok z obav, že se ztrapní. Udělejte jej tedy vy, nemáte co ztratit. Cítí-li to samé co vy, máte vyhráno. Není-li tomu tak, budete vědět, na čem jste. Hlavně se pokuste být co nejvíce přirození a buďte upřímní. Charisma vám dodají vaši andělští ochránci.

Kozorožec

Jedna lidová moudrost říká – bez peněz do hospody nelez. Pro vás to tento měsíc znamená, abyste byli velmi opatrní ve výdajích a nepokoušeli se utrácet za něco, co vlastně vůbec nepotřebujete. A to ani v případě, že byste nakupování brali jako relaxaci. To si raději zajděte na bleší trh a utrácejte řádově v desítkách korun. Podle planet vás čekají v následujícím období větší výdaje, a nepůjde zdaleka jen o dovolenou. Andělští ochránci vás nabádají, abyste šetřili. Oceníte to později.

Vodnář

Žádný učený z nebe nespadl, proto se nebojte zeptat zkušenějších a odborníků, pokud něco nevíte. Rozhodně to není slabost, a už vůbec ne v dnešní době, kdy se technologie a technika vyvíjejí tak rychlým tempem. Občas to chce trpělivost a vůli učit se novým věcem, ale na druhou stranu není nutné lámat za každou cenu něco přes koleno. Položte si otázku, zda vás novinky těší, nebo spíše stresují. V tom druhém případě je jednoduché řešení, prostě se jimi nezabývejte a věnujte se třeba četbě, zahrádce nebo výletům do přírody.

Ryby

Je možné, že dojde mezi vámi a někým blízkým z vašeho okolí k nedorozumění, ale nemějte obavy, vše se dříve či později vysvětlí. Vám andělští ochránci radí, abyste vzali rozum do hrsti, jak se říká, a případně udělali první krok k usmíření a vyjasnění situace. Nad slabostmi druhých je občas třeba přimhouřit oko, protože nikdo není bez chyb. Bylo by ale dobré, abyste se nevraceli k záležitostem, které byly někdy v minulosti předmětem sporu a jsou už dávno pasé. Řešte jen to, co je předmětem dohadů nyní.

(rox)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2451752
DnesDnes229
VčeraVčera620
Tento týdenTento týden3783
Tento měsícTento měsíc2698

Partnerské weby

apartman banner