Terapeutka Irina Rjabcová tvrdí, že při bolestech zubů můžeme s úspěchem využít reflexní terapii. Buď stlačíme univerzální bod C, nebo využijeme přímo reflexní body zubů.

„Bod C zastupuje centrální nervovou soustavu, pomáhá v případě jakékoli bolesti,“ říká Irina. Vzápětí však upozorňuje: „Bodů C má člověk na těle hned několik,  všechny ale

leží jen na levé straně těla. Nejdostupnější je asi bod C na hřbetu ruky.“

Jak ho najít? Irina doporučuje nahmátnout si záprstní kost u prsteníčku a jet směrem k zápěstí. Tam prst sklouzne do jamky - to je ten bod. Mačká se směrem k nehtu a kdo ho správně najde a zmáčkne, prý lehce zčervená.

Co se konkrétních reflexních bodů zubů týká, ty najdeme podle terapeutky na prstech, respektive na bocích nehtů - nacházejí se zhruba v polovině nehtového lůžka. Nehet se mačká palcem a ukazováčkem z obou stran. Pravá ruka souvisí s pravou polovinou čelisti a levá zastupuje levou. Bod na palcích z vnější strany patří jedničkám, z vnitřní dvojkám. Ukazováčky z vnější strany souvisí s trojkami, z vnitřní se čtyřkami a tak se postupuje dál.

V případě citlivých zubních krčků nebo při bolesti dásní se Irině Rjabcové osvědčuje masáž postižených míst vnitřní bílou částí citronové kůry s trochou dužiny.

(xar)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2457082
DnesDnes208
VčeraVčera736
Tento týdenTento týden208
Tento měsícTento měsíc8028

Partnerské weby

apartman banner