Likéry jsou chutné, aromatické a zdravé. Alkohol v malém množství má dobrý vliv na organismus. I když každý z likérů má specifické léčivé vlastnosti, všechny snižují hladinu zlého cholesterolu v krvi a zvyšují hladinu dobrého, ničí škodlivé bakterie, podněcují ledviny k činnosti, zlepšují dech a okysličení organismu.

Nachlazení, revmatismus, migréna

Oloupejte jeden kilogram citronů, nakrájejte je na plátky, zbavte pecek, vložte do nádoby, přidejte 1 kg cukru, 1 l mléka, 1 l vodky a kůru z jednoho důkladně omytého citronu. Nádobu uzavřete a uložte v chladném a tmavém místě na jeden měsíc. Občas nádobou zatřepte. Pak likér proceďte a vlijte do láhví. Užívá se malé štamprle dvakrát denně.

Proti nadýmání, kašli

Připravte si dvě hrsti čerstvých bazalkových listů, zalijte je 0,25 l vodky a nechte stát tři dny. Pak proceďte. Před jídlem a čtyři hodiny po jídle užívejte 30 kapek, které dáte do sklenice vody.

Na vysoký tlak, zvýšenou hladinu cholesterolu

Potřebovat budete 50 g rozdrceného česneku, který zalijte 150 g koňaku. V uzavřené nádobě přechovávejte dva týdny a pak přeceďte. Užívá se 25 kapek přidaných do trošky převařeného mléka, a to 2x až 3x denně po jídle.

Na únavu, vyčerpanost, zácpu i proti bakteriím

Vezměte 0,25 dkg cibule, rozsekejte nadrobno, zalijte 0,5 litrem lihu a nechte týden na slunci odstát. Pak přeceďte. Užívá se dvakrát denně 15 kapek před snídaní a večeří po 21 dní.

Na suchý kašel, nespavost, astma

Deset anýzových semen máčejte v 50 g 60 % alkoholu nejméně pět dnů. Pak přeceďte přes lněnou utěrku. Užívá se 5 kapek každý večer před spánkem.

Na zlepšení nálady, při bolestech hlavy

Na povzbuzení ustarané mysli, pro dobrou náladu

Pro tento případ je vhodný třezalkový nápoj. Deset gramů čerstvě nasbírané třezalky zalijte 0,5 l lihu a nechte v uzavřené láhvi dva týdny. Užívejte 30 kapek ve skleničce vody třikrát denně mezi jídly.

(map)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2449720
DnesDnes135
VčeraVčera531
Tento týdenTento týden1751
Tento měsícTento měsíc666

Partnerské weby

apartman banner