V lidském těle se nacházejí energetické dráhy, které jsou propojeny s orgány. Staří indičtí lékaři tvrdí, že určitá kombinace pozic prstů uzavře konkrétní energetický kanál a vyvolá léčivý efekt. Pravidelným a dlouhodobým cvičením některých asán tedy lze odbourat nebo alespoň zmírnit určité potíže, neduhy. Podle návodu astroložky a

psycholožky Olgy Krumlovské se můžete základní cviky z tzv. jógy prstů naučit a využít je v praxi.

Proti zvracení, průjmům, žaludečním vředům, na střevní potíže a v případě špatného trávení.

Olga Krumlovská říká: „Tato pozice vám pomůže zmírnit nebo odstranit zvracení a průjmy. Její pravidelné procvičování je vhodné jako prevence při špatném trávení. Pozice dosáhnete díky tomu, že ohnete ukazováčky a prostředníčky obou rukou tak, aby směřovaly do dlaně. Palce spojíte s prsteníčky, malíčky zůstanou vztyčeny.

Kromě toho Olga doporučuje: „Ochutnejte žabí vejce Baby Jagy. Potřebujete 100 g kapra, 300 g mandlí, 20 g medu, cukr, pepř a olej. Kapra očistíte, stáhnete kůži, maso odřežete a rozsekáte na menší kousky. Kosti ovaříte, obrané maso z nich pak přidáte k syrovému. Oloupané mandle nastrouháte, okořeníte pepřem, přidáte med a vše promícháte s masem. 
Z hmoty vytvarujete vejce a prudce je opečete na oleji. Při podávání je zalijete smetanou.“

(zem)

Optimální doba procvičování je 45 minut denně, lze ji rozdělit na tři až čtyři kratší intervaly. Pokud si vyberete a chcete dělat pozic několik, měli byste každé věnovat alespoň deset minut denně, aby byl účinek dostačující.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2454085
DnesDnes119
VčeraVčera662
Tento týdenTento týden1992
Tento měsícTento měsíc5031

Partnerské weby

apartman banner