0522ruce1Ruce a nehty jsou nejčastěji zanedbávané partie. Přitom to, jak vypadají, prozrazuje mnohé o našem nitru. Staráme-li se dobře o nehty, znamená to, že stejnou péči věnujeme celému tělu. Abyste nemusely schovávat ruce pod stůl, může se vám hodit několik rad. Možná

tomu nebudete věřit, ale…

...krém na ruce je třeba mít stále při ruce. Hebké budou tehdy, když je několikrát denně po umytí speciálním přípravkem ošetříte. Nezapomeňte krém pečlivě vmasírovat i do kůže kolem nehtů.

...citronová šťáva je báječným prostředkem pro pěstění rukou. Dokáže vybělit skvrny, odstraní zápach po manipulaci s některými kuchyňskými surovinami, navíc dodá nehtům lesk.

...i strava má významný podíl na vzhledu nehtů. Dbejte na to, aby obsahovala dostatečné množství vitaminů A, E a B komplex, vápník, zinek, magnézium a jód. Nedostatek vápníku může být příčinou bílých teček na nehtech.

...nehtům nesvědčí stres, i nemoc se na jejich vzhledu může projevit. Dokonce ovlivní růst nehtů, způsobit tvoření brázd a rýh. Tvorba záděr může souviset s nedostatkem kyseliny listové nebo vitaminu C. Pokud se nehty třepí, zkuste jídelníček obohatit o potraviny bohaté na vápník. Kvalitu nehtů mohou výrazně posílit například ovesné vločky, mořské ryby, banány, petržel, ořechy.

...po koupání nebo sprchování není ideální doba pro lakování nehtů, neboť jsou měkké a vlhké. První tah laku veďte v horní třetině nehtu, odspoda nahoru a pak prostředkem nehtu jedním tahem zdola nahoru.

...acetonové odlakovače mohou nehty zbavit důležité vlhkosti. Vybírejte si raději přípravky s kondicionérem.

...když si namažete ruce na noc mastným krémem nebo olivovým olejem, navléknete bavlněné rukavice a půjdete v nich spát, ráno budou sametově hebké.

...nejběžnější příčinou měkkých nehtů je působení vody. Proto při mytí nádobí a jiných domácích pracích, kdy ruce přijdou do styku s vodou, používejte gumové rukavice.

(map)

RADA SPIRITU

Suché pokožce a roztřepené kůžičce kolem nehtů prospěje lázeň v teplém olivovém oleji.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2453700
DnesDnes396
VčeraVčera620
Tento týdenTento týden1607
Tento měsícTento měsíc4646

Partnerské weby

apartman banner