2720mandlový2Koupila jsem si sprej obsahující stoprocentně přírodní mandlový olej. Dostalo se mi ujištění, že je velice účinný na pokožku, zvláště pak suchou, jako mám já. Překvapilo mě však, že olej vůbec nevoní po mandlích. A také by mě zajímalo, jaké je jeho další využití,“ píše Ivana B. ze Strakonic

 

Mandloň je jedním z prvních poslů jara. V Číně představuje ženskou krásu, v židovské kultuře je symbolem slibu, v řeckém bájesloví je znamením jara, trpělivosti, lásky a naděje. Strom je opředen mnoha dojemnými mýty napříč staletími, národy i náboženstvími. Olej lisovaný z mandlí je jedním z nejcennějších rostlinných olejů. Popisy jeho účinků z antických dob dokládá fakt, že jej Řekové a Římané od pradávna využívali jako efektivní léčebný, ošetřující a zkrášlující prostředek. Řecký lékař Hippokratés o mandlovém oleji prohlásil, že „je velice cenným pomocníkem lékařství“.

A nyní k té vůni. Mandlový olej je lisován za studena z mandlí sladkých. Proto nemá tu typickou nahořklou vůni. Někdy se do něj přidávají i vonné esence (například orchideje, růže, šeříku, nočního jasmínu). Je bohatým zdrojem vitaminů A, E, F a alfa - tokoferolu, což je přírodní antioxidant. Jsou v něm obsaženy nenasycené mastné kyseliny a minerály - vápník draslík a hořčík. Je ideální k péči o citlivou pokožku miminek a působí proti striím v těhotenství, protože posiluje elasticitu kůže. Pokud máte i suché a lámavé vlasy, pak je použití mandlového oleje tím pravým na cestě ke zlepšení. Zábal z mandlového oleje totiž vlasy výrazně regeneruje a je dokázáno, že je nejlepším stimulátorem jejich růstu. I na nehty působí přímo blahodárně, stačí jedenkrát týdně namočit je do mandlového oleje.

(les)

Řeckou kosmetiku na přírodní bázi a výživové doplňky nabízí Sanatorium Europa, Pod Doubravkou 13, Teplice. Kontakt: telefon 603 501 306, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2454903
DnesDnes141
VčeraVčera796
Tento týdenTento týden2810
Tento měsícTento měsíc5849

Partnerské weby

apartman banner