2820jsou 3Johann Gregor Mendel byl moravský kněz, přírodovědec, opat augustiniánského kláštera v Brně a zakladatel nauky o dědičnosti. Křížil hrách a rozpoznal obecná pravidla dědičnosti. Na jeho dílo se zapomnělo a ocenění se mu dostalo teprve 16 let po smrti. Mendelovy myšlenky a experimenty se staly základem

moderní genetiky. Jenže ta se po pár objevech otřásá v základech...

2820jsou 2Genetický kotouč

Patří k nejtajemnějším a nejpozoruhodnějším artefaktům. Poprvé se o genetickém kotouči veřejnost dozvěděla z knihy Ericha von Dänikena „Strategie bohů“. Černý kotouč má průměr 22 centimetrů, váží kolem dvou kilogramů. Patří do soukromé sbírky profesora Jaime Gutiereze z Kolumbie. Obsahuje gravírování, které představuje biologické vědomosti našich předků. Kotouč je velmi komplikovaný předmět, Proto byl mnoha experty odmítán a považován za falzifikát. Proč? Nedá se zařadit do žádné známé jihoamerické kulturní epochy, kterou dodnes věda zná. Z hlediska embryologie, i přes některé nepřesnosti, na něm lze vysledovat rozhodující fáze vývoje lidského života, od početí až po narození. Potíž je také v tom, že se neví, odkud pocházeli ti, kteří před tisíciletími znali podrobnosti o životě, jež věda zjistila teprve před desetiletími, a to díky genetice. Přírodovědecké muzeum ve Vídni však potvrdilo, že genetický kotouč je vyroben z přírodního materiálu, který se nazývá lydit, a je tedy pravý. Stáří kotouče se odhaduje na 2 500 let.

Na scéně jsou Anunnaki

Možná by něco mohlo napovědět vědění Sumerů. Ve starém Sumeru se totiž našlo mnoho hliněných destiček, které pojednávají o stvoření. Texty na destičkách oznamují, že před mnoha tisíci lety na naší planetě žili hominidi, kteří dostali pojmenování Anunnaki. Hledali tady zlato, jež potřebovali na své planetě k přežití. Údajně ho dolovali v místech, kde se v současnosti nachází Zimbabwe. Dobývání zlata pro ně bylo velmi náročné, a proto se rozhodli bytosti obývající planetu Zemi geneticky upravit pro tuto těžkou práci.

První pokusy se nezdařily

Nejprve začali experimentovat mezi obyvateli Země, ale výsledek nebyl uspokojivý. Vznikala různá hybridní stvoření, jejichž vypodobnění zdobí četné chrámy a svatyně apod. (například známá egyptská sfinga). Příčinou těchto defektů byly právě genetické pokusy. Anunnaki museli o genových manipulacích vědět opravdu mnoho. Ihned po nezdařených pokusech začali experimentovat se svými geny, které křížili s geny obyvatel planety Země.

Žili na zemi trpaslíci a obři?

O tom, že na Zemi žili obři a trpaslíci, existuje mnoho legend. Trpaslíci mohli vypadat například jako 14 centimetrů vysoká „bytost“ podobná člověku, která byla nalezenou při archeologických vykopávkách v blízkosti chilského městečka La Noria. Byla zabalena do lněného plátna zavázaného šňůrou. Místní domorodci archeologům sdělili, že ještě předtím, než do Chile přišli Španělé, žili v okolí dnešní La Norii trpasličí národy. Vědci se kloní spíše k nevyvinutému pět měsíců starému lidskému embryu, tomu ale neodpovídá netypická forma lebky. Když připustíme ztrátu vody z těla, pak byla bytost asi dvojnásobně velká... Mohl to být výsledek experimentu Anunnaki? Vyloučeno to není.

Petr Vokáč

Foto: archiv a Pixabay

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2450837
DnesDnes616
VčeraVčera636
Tento týdenTento týden2868
Tento měsícTento měsíc1783

Partnerské weby

apartman banner