0721splynutí1Kdo někdy nepřemýšlel o smrti? Zcela jistě myšlenka na něco tak přirozeného a daného není ničím výjimečná. Mnozí mají z přechodu na „druhý břeh“ respekt, často dokonce strach. Přesto jdou někteří smrti naproti.

 

Láska navždy

Láska má mnoho podob, ale je známa hlavně svou velkou mocí. Dokáže hory přenášet, umí měnit lidi. Umí ale nejspíše ještě mnohem více. Klára popisuje příběh, který vypráví o síle lásky.

„Moji rodiče byli příkladnými partnery. Hádky u nich byly naprostou vzácností, moc se milovali, a to celé dlouhé roky. Dalo by se říci, že i po více než čtyřiceti letech stále stejně. Když maminka těžce onemocněla, tatínek o ni s velkým úsilím pečoval. Měla do poslední chvíle vše, co potřebovala. Když byla v nemocnici, stále u ní byl. Dokonce tím trochu popuzoval personál. Ale nechtěl se vzdát místa u jejího lůžka, co kdyby cokoli potřebovala? Maminka nakonec zemřela doma v náručí tatínka. Její smrt, přestože bylo jasné, že je nevyhnutelná, nesl tatínek velmi špatně. Nikdy jsem ho neviděla tak nešťastného, zlomeného. Byla jsem to tedy já, kdo zařizoval pohřeb, on nemohl. Dva dny po smrti maminky jsem ho našla doma. Byl mrtvý. Dodnes nechápu, jak jsem dokázala zařídit vše potřebné v rámci jejich úmrtí. Podle lékařů zemřel tatínek na infarkt, ale já jsem si naprosto jistá, že zemřel žalem.“

Věrnost až za hrob

Láska a smrt se ale netýká jen lidí. Stejné pocity a city, jako mají lidé, mají i zvířata. V tomto směru jsou vlastně stejná. Důkazem je následující příběh - panu Bohumilovi svou míru lásky ukázala kočka.

„Našli jsme ji jako maličké koťátko. Lízinka byla nemocná, drobounká, zcela bezprizorní. Přimotala se nám do cesty, když jsme byli na procházce. Manželka se do ní skoro ihned zamilovala, krmila ji stříkačkou a ošetřovala. Z Lízinky vyrostla krásná a zdravá kočička, se ženou se měly moc rády. Chodila manželku budit, dávala jí na dobré ráno pusinky. Spala s ní. Pokud žena někam odjela, Lízinka nejedla. Jen čekala na svou paničku, jen vedle ní byla šťastná. Manželka měla ale dlouhodobé problémy se srdcem, takže jednoho dne náhle zemřela. Byl jsem nešťastný a Lízinka také. Ležela na její posteli, odmítala jídlo, nic nechtěla. Když to trvalo už tři dny, vzal jsem ji do náruče, že ji utěším. Zvrátila hlavu dozadu a vyšel z ní bolestivý nářek. Rozplakal jsem se. Říkala mi tím, že už nic nechce. Další den jsem na manželčině posteli našel Lízinku bez života. Zemřela také na zástavu srdce. Dodnes vím, že o náhodu nešlo, že ty dvě krásné bytosti byly propojené velkou láskou.“

Život nám všem občas připraví těžké zkoušky. A přesto, že na něm lpíme, mohou nastat chvíle, kdy naše duše touží být jinde, s někým, kdo už tu není a byl nám nade vše drahý. I nad vlastní život.

Naďa Kučerová

Amulety a další věštecké pomůcky můžete zakoupit na: www.spiritobchod.cz

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2452154
DnesDnes61
VčeraVčera570
Tento týdenTento týden61
Tento měsícTento měsíc3100

Partnerské weby

apartman banner