Peptické vředy mohou vznikat v žaludku (žaludeční vředy) nebo ve dvanáctníku (dvanáctníkové vředy). Nejzávažnější komplikací vředové choroby je krvácení, které se projeví buď zvracením krve, nebo odchodem natrávené krve ve stolici.
*Pomoc a úlevu mohou najít osoby, které trpí žaludečními a dvanáctníkovými vředy v bílém zelí. Je to zelenina, která podporuje trávení, má silně antibakteriální a protizánětlivé účinky, působí regeneračně na žaludeční stěny, posiluje a ozdravuje organismus.
*Doporučuje se pít dvakrát denně nalačno asi 80 ml čerstvě připravené šťávy ze syrových brambor. Léčba by měla trvat alespoň 14 dní.
*Preventivně konzumujte křen, mrkev, petržel, celer, pórek či květák.
*Zelený čaj je bohatý na polyfenoly zvané katechiny, které mají antibakteriální a antioxidační účinky. Pijte alespoň dva šálky čaje denně.
*K ochraně žaludku proti kyselině a vředům konzumujte banány, které léčí zanícené sliznice a neutralizují nadměrnou produkci kyselin.
*Blahodárným kořením, které pomáhá při léčbě žaludečních vředů, je kmín - doporučuje se ho používat co nejvíce.Vhodným kořením je i majoránka, saturejka, libeček a petrželka.
*V akutních stadiích onemocnění jezte bramborovou nebo jáhlovou kaši připravovanou bez mléka či rozmixované nebo propasírované zeleninové polévky.
*Jezte často menší porce a jídlo konzumujte pomalu a všechno důkladně rozžvýkejte.
(žuk)

DODATEK
Peptické vředy jsou výsledkem nesprávné a nepravidelné stravy, kouření, nadměrné konzumace alkoholu, přemíry kofeinu, infekce, některých onemocnění, nervového a psychického vypětí a důležitou roli má i dědičný faktor.
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2475548
DnesDnes137
VčeraVčera579
Tento týdenTento týden1889
Tento měsícTento měsíc7178

Partnerské weby

apartman banner