Pro někoho představuje luxusní bydlení, jiný vnímá štěstí skrze nadprůměrný plat, další ho spatřuje v harmonické rodině, v pevném zdraví. Uchopit ho však někdy může být velmi svízelné, neboť každý den přináší velký stres, v hektickém způsobu života si lze stále dělat s

 něčím starosti. Někdo je dokonce mistr ve vymýšlení katastrofických scénářů. Obává se, jestli vyjde s platem, co když dostane výpověď, bojí se o své blízké, jak zvládne stárnutí a podobně. Je však třeba si uvědomit, že život bude takový, jaký si ho uděláme. Opakované myšlenky totiž mají schopnost se realizovat, ať už ty negativní nebo pozitivní. Jak na to, aby  se v srdci, v myšlenkách zabydlela spokojenost?

Myslete optimisticky. Říká se, změň svoje myšlení, změníš svůj život. V prvé řadě je třeba začít sami u sebe, naučit se přijímat i se svými klady a zápory. Pamatujte na to, že negativní myšlenky dokáží napáchat velké zlo, proto není radno se s nimi „kamarádit“. Neznamená to začít si všechno, co vás potká, malovat narůžovo. Důležité je věřit tomu a neztrácet naději, že všechno dobře dopadne, obrátí se ve váš prospěch. Pokud se tak nestane, bude to lekce, která i tak může člověku hodně dát, posunout ho o velký krok dopředu.

Žijte přítomností. Jestliže budete neustále v hlavě přemítat o tom, co se vám nepovedlo, jakých chyb jste se v minulosti dopustili, neustále se budete za sebe ohlížet, zbytečně se připravujete o čas i energii. Raději se soustřeďte na šťastné chvíle, radostné okamžiky, které vás budou ve složitých životních situacích nabíjet. Nepřemýšlejte o tom, co nemáte a chtěli byste mít. Věnujte pozornost tomu, čeho se vám dostává, co byste mít nemuseli. Jediné, co opravdu reálně existuje, je přítomný okamžik, proto je podstatná pouze přítomnost. Pokud si ji nedokážete vychutnat, nikdy se nemůžete cítit opravdu šťastně.

Smějte se. Smích je považován za lék, který skutečně funguje. Kromě jiného uvolňuje stres a napětí, posiluje imunitní systém, zmírňuje bolest a přináší pro tělo mnohá další pozitiva. K dobré náladě přispěje i ranní usmívací rituál. Stoupněte si před zrcadlo a snažte se na sebe usmívat bez ohledu na to, zda jste vstávali levou nohou nebo vás čeká náročný den. Možná vám bude připadat těžké usmívat se sami na sebe, ale uvidíte, jaký ozdravný efekt může pár sekund při pohledu na svůj obraz v zrcadle přinést. Nezapomínejte se během dne usmívat na lidi kolem sebe, věřte tomu, že smích je nakažlivý, pomáhá k dosažení úspěchu.

Hledejte štěstí v sobě. Někdy může připomínat hledání v kupce sena. Většina lidí se snaží štěstí objevit mimo sebe. Ale v podstatě jde o vnitřní stav mysli, který nezáleží na tom, zda je člověk chudý či bohatý, zda žije na psí knížku nebo v manželství, jestli za oknem prší nebo svítí slunce. Je třeba naslouchat svému nitru, odpovědět si na otázku: „Opravdu to takhle chci?“ Jednou z cest, jak dokonale poznat sám sebe, může být meditace. Velmi očistný účinek od všeho negativního poskytne i pobyt v přírodě, nejrůznější relaxační metody.

(se)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2502638
DnesDnes143
VčeraVčera748
Tento týdenTento týden890
Tento měsícTento měsíc13984

Partnerské weby

apartman banner