Říká se, že peněz není nikdy dost. V životě každého člověka sehrávají důležitou roli. Ten, kdo nachází na kontě nadprůměrnou mzdu, se stěží vžije do situace lidí, kteří žijí na hranici životního minima. Finance hýbou světem, ale také partnerskými vztahy, kvůli penězům může

i navenek působící spořádané manželství vyústit v naprostý krach. Jaký vztah k penězům mají jednotlivá znamení zvěrokruhu? Posuďte, zda se v následující charakteristice najdete.

Beran

Beran překypuje spontánností a energií. Na svět hledí racionálně, má neobyčejně pevnou vůli, nerad si přiznává své chyby. Ve svém snažení je vytrvalý, neodradí ho žádná překážka. Upřít mu nelze velkou odvahu. Peníze má rád, dokáže je svou příslovečnou snaživostí vydělat. Ovšem dlouho je na kontě neudrží. Zpravidla je rozkutálí za věci, které jsou v jeho dynamickém životě podle něho nevyhnutelné.

Býk

Je to znamení vytrvalé a důsledné. Stojí oběma nohama na zemi, neschází mu realistický pohled na svět, nemá  přehnaná očekávání. Touží po pohodě a komfortu, rád si užívá toho, co mu život nabízí. Prokáže i vynalézavost, podnikavého ducha k tomu, aby si na to vydělal. Není jeho zvykem peníze rozhazovat, úspory umí šikovně investovat, myslí na zadní kolečka. Ke svým nejbližším bývá neobyčejně štědrý, rozhodně není lakomý.

Blíženci

Podle astrologů jsou dvojí Blíženci. Jedni dosáhnou velkých cílů a úspěchů, druzí naopak podlehnou pocitu méněcennosti. Každopádně bývá Blíženec plný extrémů, jeho vztah k penězům je nestálý, doslova je dokáže rozkutálet mezi prsty. Dobře se cítí v nejistotě. Častokrát opouští zaběhnuté koleje a chce zkusit něco nového, zajímavějšího. Je přesvědčen o tom, že se z každé krize dostane a bude mít všeho dostatek.

Rak

Má rád luxus a přepych, je ochoten podlehnout svodům každého druhu. Nestálost mu někdy dost komplikuje život. K tomu, aby ho mohl označit za spokojený, potřebuje být finančně zabezpečený. I zaměstnání si vybírá takové, které slibuje jistý výdělek. Život v nedostatku, chudobě je pro něho noční můrou, proto od něj nelze očekávat, že půjde do nějakého finančního rizika. Rak umí dobře počítat, šetřit a rozmnožovat majetek.

Lev

Dovede vymýšlet velkolepé plány. Umí si získat vážnost a důvěru, díky své neúnavnosti, odvaze.  Jeho touha po komfortu, vysoké životní cíle ho stojí spoustu peněz. Pro finance má ale cit. Peníze pro něj představují moc, pro kterou je ochoten hodně obětovat. Prakticky založený Lev nešetří na penězích, pokud jde o domácnost, není žádný troškař ani když jde o nejbližší okolí. Samolibost je jeho slabou stránkou, rád sklízí obdiv, slyší na sebe chválu.

Panna

Miluje peníze, a to pro peníze jako takové. Většinou vystupuje velmi skromně, ale je velmi praktická, racionální, dokonale rozeznává potřebné od nepotřebného, dobré od špatného. Ví dobře, jak peníze vydělat. Pokud jde o jejich utrácení, po větším přemýšlení se pokaždé dopracuje ke správnému finančnímu rozhodnutí. Nerada riskuje a její bankovní konto roste pozvolna, ale trvale.

Váhy

Dobrosrdečnost Vah někdy zachází až tak daleko, že jsou ochotny rozdělit se o to poslední, co mají. Umějí se vcítit do situace jiných lidí, jsou nesmírně vnímavé, sociálně zaměřené. Peníze pro ně příliš neznamenají. Když je mají, dokáží si je užívat, pokud jim schází, umějí se uskromnit. Mají však kolem sebe rády pěkné věci a také jim dělá potěšení, když mohou lidi obdarovávat.

Štír

Je velmi majetnický, jde-li o pocit, že mu něco patří nebo má patřit. Řadí se k cílevědomým znamením zvěrokruhu, postupně dosáhne všech cílů, které si pro sebe vytyčí. I pokud jde o vydělávání peněz, je u něho zřetelná silná vůle a energie. Nezapomíná na to, že úspěch jde ruku v ruce s penězi. Nebojí se riskovat, hledat všemožné cesty, jak si finančně polepšit. Jeho experimentování se ocitá někdy až na samé hraně, o své úspory může snadno přijít.

Střelec

Miluje svobodu a nezávislost, je velmi aktivní, dokáže perfektně analyzovat jakoukoli situaci. Má schopnost vycítit, kde se mu naskytne dobrá příležitost. Důležitější, než kolik vydělá, je to, co dělá, zda jde o smysluplnou činnost, která ho zaujme, naplní. Přesto je ve vydělávání peněz často úspěšný, dostatek peněz mu přináší svobodu v jednání. Peníze však málokdy dokáže rozmnožovat, všechno, co vydělá, rychle rozkutálí.

Kozoroh

Úspěch, profesní kariéra je pro něj hodně důležitá, přitom často vede až spartánský způsob života. Jeho vztah k šetření, k úsporám by se dal označit za cílevědomý, pečlivě šetří korunku ke korunce. Mít solidní zůstatek na bankovním kontě je pro něho samozřejmost. Cílevědomě pracuje na tom, aby si budoval jisté postavení, získal pracovní pozici, která bude odpovídat solidnímu finančnímu ohodnocení. Umí rozvážně a dobře investovat.

Vodnář

Žije spíš v budoucnosti než přítomnosti. Charakteristickým rysem pro Vodnáře je houževnatost, trpělivost, pevná vůle. V důležitých otázkách bývá nezvykle velkorysý, v drobných záležitostech se občas projevuje jeho malichernost. Nebojí se vydat po nevyšlapaných cestičkách, zvláště tehdy, když mu to skýtá finanční přilepšení. Zvláště pro peníze má vyvinutou intuici, neexistuje pro něj nic nemožného. Málokdy mu finanční prostředky scházejí, ale než by je ukládal na bankovní účet s nevýhodným úrokem, raději si užívá života.

Ryby

Vážné a hloubavé Ryby musejí vyvinout značné úsilí k tomu, aby se dokázaly prosadit, neumí používat „ostré lokty“, aby získaly své místo na slunci. Na svou příležitost ale dokážou trpělivě čekat. I když někdy mají tisíc chutí od všeho utéct, jejich intuice jim pomáhá najít v životě správné místo. Touží po bezstarostném a pohodlném životě, ale nebaví je honit se za penězi. Proto může jejich finanční situace někdy značně kolísat.

(pru)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2503311
DnesDnes110
VčeraVčera706
Tento týdenTento týden1563
Tento měsícTento měsíc14657

Partnerské weby

apartman banner