"Je pravdou, že armády využívaly a využívají jasnovidce a okultismus? Nedávno jsem o tom četl,“ ptá se Roman z Pardubic.

Nejen klasické zbraně dokáží vyhrát války. Je obecně známo, že světové armády využívají i zcela

jiné prostředky, jak překvapit a porazit nepřítele. Kdo by v tomto případě hledal konkrétní zbraň, nic by nenašel.

Nacistická esa v rukávu

O Hitlerovi a jeho příznivcích je známo, že se intenzivně zabývali okultními vědami a lidmi, kteří měli nadpřirozené schopnosti. Hledali jednoduše ten nejúčinnější způsob, jak vyhrát světovou válku. Ve věcech ezoterických viděli totiž nacisté velký potenciál.

Hitler se dokonce věnoval i nekromantii, což je vyvolávání duchů přímo na hřbitovech. Hledal odpovědi na otázky stran války a celosvětového vládnutí u těch, se kterými si běžnou cestou popovídat nemohl. Nekromantie se pokládá za velmi nebezpečnou, ovšem pro něj to byl způsob, jak získat cenné informace.

Nacističtí důstojníci byli často členy různých spolků a hnutí zabývajících se i nadpřirozenými věcmi. Poznatky pak využívali v praxi. Po Hitlerovi byl největším příznivcem mystiky a okultních věd Himmler. Konaly se dokonce výpravy po celém světě za poznáním okultismu. Nacistické expedice zavítaly do Mongolska, Tibetu a dalších míst, hledalo se i v Evropě. Cílem bylo nalézt mytologické a zaniklé civilizace.

Němci čerpali informace dokonce ze středověkých procesů s čarodějnicemi. Ovšem největší Himmlerova touha byla najít svatý grál, kalich, ze kterého pil Ježíš Kristus při poslední večeři a který údajně disponuje obrovskou mocí. Himmler se pro grál vypravil do Barcelony. Byl přesvědčený, že díky němu bude mít nadlidské schopnosti. Jeho mise byla neúspěšná.

Vril – zlo sloužící zlu

Vril byl okultní spolek, na nějž nacisté spoléhali. Hlavním stavebním kamenem spolku byla žena jménem Maria Orsic, médium a obdivovatelka nacismu. Do Vrilu postupně vstupovali největší esa třetí říše.

Spolek vyznával zlo jako takové a při seancích členové zkoušeli navázat kontakt s tajemnými bytostmi, které nepocházely z tohoto světa, ale z jiných dimenzí. Údajně právě za technický pokrok, kterého Němci dosáhli, vděčí sdělením, kterých se jim při seancích dostávalo.

Himmler měl dokonce na jenom ze svých sídel, konkrétně ve Wewelsburgu, vybudovat svatyni, ve které se odehrávaly kruté satanistické rituály. Konaly se zde i černé mše. Obětovala se tu hrůzným způsobem zvířata, ale obětmi byli i lidé.

Organizace Vril je údajně činná dodnes. Má stále příznivce a jen čeká na svou příležitost.

Moderní metody

Není žádným tajemstvím, že i nejmodernější armády světa využívají služeb těch, kteří mají různé schopnosti. Tyto programy se před veřejností tají, ovšem spíše ze strategického důvodu. Využívá se telepatie, komunikace se záhrobím, předpovídání úspěšnosti některých akcí, volí se strategie útoků a diplomatických jednání.

Pravdou ale je, že veřejnost má informace velmi kusé, dost možná jdou tedy armády ještě dál. O svém by mohla vypovídat tajemstvím opředená Area 51, proslulá výzkumem mimozemských civilizací. Ti, kteří o zdejších praktikách promluvili, často za záhadných okolností zemřeli, ti, kteří se promluvit chystali, jsou zastrašováni. Konspirace tedy mají žně. Jedna střídá druhou a těžko říci, kde je skutečná pravda.

(nad)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2499924
DnesDnes218
VčeraVčera776
Tento týdenTento týden2614
Tento měsícTento měsíc11270

Partnerské weby

apartman banner