Úplněk ve Štíru vrcholí 10. května. Je důležitý zejména pro osoby narozené ve znamení Štíra. Pozor na to, že několik dní před úplňkem, a zejména den před, jsou velmi kritické. Štíři by měli být opatrní. Úplněk jinak obecně uzavírá záležitosti z oblasti peněz, sexuality a erotiky. Květnové novoluní

proběhne 25. května ve znamení Blíženců. Je tedy důležité hlavně pro zrozence tohoto znamení. Ostatním znamením otevírá dveře k vyřizování úředních záležitostí a témata - cesty a cestování, vzdělávání. Merkur, planeta komunikace, nabere 3. května přímý směr. Po třiadvaceti dnech retrográdní fáze, kdy zdržoval komunikaci, se najednou vše rozběhne a zapadne do správných kolejí. Ustanou zmatky a změny.

BERAN

V začátku května dobíhá vliv dubnového novoluní, jež vám otevřelo cestu k financím a majetku, ke zvýšení prestiže. Merkur přebíhá v první polovině května tam a zpět přes Uran, planetu zvratů. Mohou přijít nečekané zprávy. Venuše se pohybuje po celý měsíc ve vašem znamení. Díky ní můžete zazářit. Budete toužit po kráse, můžete podstoupit zkrášlovací procedury. Vyrazte do společnosti, budete nepřehlédnutelní. Řešíte-li cosi kolem financí, úplněk ve Štíru to ukončí. Vnese jasno do situací spojených s penězi ve společném majetku s další osobou nebo bankou (dluhy, hypotéka nebo půjčka). Dalšími tématy k řešení jsou sexualita, erotika a lásky nemanželské. Kdo hřeší, bude se rozmýšlet co dál v mileneckém trojúhelníku. Novoluní vám otevře témata - cestování (zejména za vzděláním), zařizování na úřadech. Planety vám přejí v rámci komunikace, podepisování smluv a dohod.

BÝK

V začátku května dobíhá vliv dubnového novoluní, začala vám nová životní etapa. Můžete realizovat své plány. Merkur přebíhá tam a zpět přes Uran, planetu zvratů, a to ještě v polovině května. Dostanete zprávu, která povede k ukončení čehosi z minulosti. Můžete se setkat s pomluvou, odkryjete tajemství, dostanete zprávu, která měla zůstat utajena. Ve druhé polovině května se Merkur přesune do vašeho znamení, čeká vás hodně mluvené i psané komunikace. Bude o vás slyšet. V době kolem úplňku vygradují vztahové záležitosti, dořeší se dohody a smluvní ujednání. Uvědomíte si, s kým chcete žít a pracovat. Květnové novoluní vám nese zlepšení finanční situace a zvýšení prestiže. Planeta Mars a planetka Ceres se pohybují v tématu peníze již delší dobu a do začátku června zde pobudou. Můžete dostat přidáno v práci, vylepšit si pracovní pozici.

BLÍŽENCI

V začátku května dobíhá vliv dubnového novoluní, tedy rekapitulujete dosavadní život. Přemýšlíte, co chcete ukončit, kam směrovat energii. Merkur přebíhá tam a zpět přes Uran, a to ještě v polovině května. Merkur s Uranem vám přinesou změny v rámci přátel a společnosti, čeká vás změna prostředí. Planeta aktivity, Mars, se pohybuje ve vašem znamení až do začátku června. Do té doby se nezastavíte. Planetka Ceres působí v květnu (a ještě i v červnu) ve vašem znamení, dá vám zabrat. Do úplňku byste měli dokončit vše, co jste slíbili udělat. Můžete ukončit nějakou spolupráci. Pozor si dejte na psychiku a zdraví obecně. Mohou vás potrápit nemoc, pocity beznaděje. Nepříjemnosti odeznějí, jakmile Slunce vstoupí do vašeho znamení (20. května). Novoluní vrcholí ve vašem znamení, je pro vás nejdůležitějším v roce. Nese vám nové nasměrování, možnost zrealizovat nápady a projekty. Pocítíte sílu, chuť a energii do života. Slunce je hezky aspektováno na Jupiter, planetu štěstí a rozmachu. Jupiter vám přinese nové osobní či pracovní partnerství, plodné období. Buďte opatrní v souvislosti s dohodami a smlouvami. Černá Luna vám může přinést problémy a těžkosti.

RAK

V začátku května ještě působí dubnové novoluní. Jste na cestě k novým přátelstvím, do společnosti, kam chcete patřit. Merkur přebíhá tam a zpět přes Uran, planetu zvratů, a to ještě v polovině května. Počítejte se změnami v pracovní oblasti, mohou přijít překvapivé zprávy. Mars tlačí na ukončení nějaké aktivity. Pozor na pomluvy, nepřátele a tajemství. Úplněk uzavře situace související s dětmi, ukončí téma tvorby nebo pracovního partnerství. Do úplňku proto dokončete, co je třeba. Novoluní vás přiměje k životní rekapitulaci. Budete přemýšlet, kam se ubírat v životě. Pohlídejte si psychiku a zdravotní stav. Černá Luna vás v této oblasti pozlobí, navíc vás brzdí, vnáší problémy do spolupráce. Za měsíc už bude novoluní ve vašem znamení, naberete energii a najdete směr životní cesty.

LEV

V začátku května dobíhá vliv dubnového novoluní, které vám přineslo nové pracovní aktivity.

Merkur přebíhá tam a zpět přes Uran, planetu zvratů, a to ještě v polovině května. Mohou dorazit překvapivé zprávy z ciziny či ohledně cesty do zahraničí. Řešíte-li úřední záležitosti, připravte se na změny. Dostanou se k vám zajímavé informace. Mars aktivuje přátele, ale také plní vaše sny. Choďte do společnosti, můžete potkat důležitou osobu. Úplněk ukončí záležitost spojenou se sférou bydlení a domova, vnese jasno do pracovní oblasti a pracovního zázemí. Novoluní vám připomene vaše sny a přání. Planety vám přejí v oblasti seznamování, můžete se dostat do společnosti, kam chcete patřit. Merkur se pohybuje v oblasti práce a kariéry. Budete vyřizovat záležitosti související s prací nebo kariérou. Slunce je v pěkném úhlu na Jupiter, planetu štěstí, přeje komunikaci, vzdělávání a cestování.

PANNA

Novoluní z konce dubna působí ještě v začátku května. Otevřelo vám oblast rozšiřování vědomostí, vzdělávání, aktivovalo situace spojené s úřady nebo soudy, cizinou a cestováním.

Merkur přebíhá tam a zpět přes Uran, planetu zvratů, a to ještě v polovině května. Přijdou nečekané zprávy související s financemi. Mars aktivuje sféru pracovního vytížení, až do začátku června se nezastavíte. Úplněk uzavře záležitosti spojené s autem nebo jiným dopravním prostředkem, ukončí úřední záležitosti, vnese jasno do oblasti vzdělávání. A dořeší i případné sourozenecké problémy. Novoluní vám otevře nové pracovní možnosti, dojde k pracovnímu posunu. Čeká vás hodně práce i doma, v rámci zázemí.

VÁHY

V začátku května dobíhá vliv dubnového novoluní, jež vám přineslo příležitosti k lepším výdělkům. Merkur přebíhá tam a zpět přes Uran, planetu zvratů, ještě v polovině května, ovlivní témata - smlouvy, dohody a vztahy. V této oblasti očekávejte změny. Planeta Mars se pohybuje oblastí vzdělávání a rozšiřování vědomostí. Aktivuje úřady, soudy a také situace spojené se zahraničím. Jupiter, planeta štěstí, couvá Vahami zpět. Můžete mít pocit, že se vám nedaří. Jakmile se Jupiter vydá kupředu (začátkem června), ožijete a přijde životní posun.

Úplněk vnese jasno do oblasti peněz a majetku. Můžete doplatit dluhy, domluvit si půjčku či hypotéku. Novoluní aktivuje oblast vzdělávání, rozšiřování vědomostí, cestování do ciziny. Využít ho můžete i k vyřizování úředních záležitostí. Slunce je v pěkné pozici na Jupiter, co se dříve komplikovalo, najednou půjde snadno. Využijte pozitivního postavení planet, konejte.

ŠTÍR

Začátek května ovlivňuje dubnové novoluní, jež vám otevřelo cestu k novým dohodám, partnerům (životním i pracovním). Ale Merkur do 3. Května couvá, pozor, vše ještě může být jinak. Merkur přebíhá tam a zpět přes Uran, planetu zvratů, a to ještě v polovině května. Očekávejte proto změny v oblasti spolupráce a spolupracovníků. Hlídejte si zdraví, které je spojeno s psychickou pohodou. Mars a Ceres působí na peníze a majetek ve společném vlastnictví s další osobou či bankou. Budete až do června řešit peníze. Tento úplněk je pro vás nejdůležitější v roce, uzavře veškeré vztahové záležitosti - pracovní či životní partnerství, smlouvy a dohody. Vnese jasno do vašeho života. Novoluní vám přináší možnost zlepšit si finanční situaci. Můžete žádat o půjčku, hypotéku nebo například oddlužení. Objeví se projekty, které vám přinesou zisk. Slunce příznivě osvítilo Jupiter, vše co ukončíte, je pro lepší budoucnost.

STŘELEC

Začátek května je pod vlivem dubnového novoluní. To vám přineslo novou spolupráci nebo spolupracovníky. Měli byste začít žít zdravěji, sportujte, choďte do přírody. Merkur přebíhá tam a zpět přes Uran, planetu zvratů, ještě v polovině května. Očekávejte změny v oblasti partnerů a dětí. Mars a Ceres se pohybují tématem vztahů, ty budete řešit ještě v červnu. Úplněk vás povede k rekapitulaci dosavadního života. Pomalu se začnete připravovat na úplněk ve vašem znamení, který proběhne za měsíc. Měli byste si pohlídat psychiku, nepodléhat smutku a beznaději. Můžete řešit nemoc nebo pomáhat druhým, starat se a pečovat o kohosi. Novoluní vám přinese možnost navázat nové pracovní kontakty. Veškeré vztahy, smluvní ujednání a dohody se naplní, dojde k nastavení nových pravidel. Slunce se usmívá na Jupiter, nese vám nová či staronová přátelství.

KOZOROŽEC

I v začátku května působí dubnové novoluní, které vám otevřelo oblast vztahů. Kdo hledá, najde životního partnera, naváže pracovní partnerství. Pokud toužíte po dítěti, toto je vhodná doba k početí či k aktivitám spojeným s dětmi. Je otevřená oblast tvorby, kreativity. Merkur přebíhá tam a zpět přes Uran, planetu zvratů, ještě v polovině května. Dostanete zprávy v souvislosti s rodinou, domovem a ženami v rodině. Pozor na nečekané změny. Mars a Ceres ovlivňují sféru zdraví, nemoc a péče o druhé. Čeká vás hodně práce. Úplněk ukončí vaše působení v nějakém spolku, sdružení, nebo nějaké přátelství. Novoluní vám přinese novou spolupráci, všední starosti, dost práce. Otevře vám ale i cestu ke zdravému životnímu stylu. Vaše zdraví a psychika se zlepší. Slunce pozitivně osvítilo Jupiter, který vám v tomto roce slibuje posun v oblasti práce a kariéry.

VODNÁŘ

Začátek května je ovlivněn dubnovým novoluním. To vám otevřelo cestu ke změnám v bydlení a pracovním zázemí a aktivovalo témata - ženy v rodině (babička, matka, sestra, švagrová). Merkur přebíhá tam a zpět přes Uran, planetu zvratů, až do poloviny května. Mohou se objevit změny v souvislosti s cestami, úředními záležitostmi a vzděláváním. Mars a planetka Ceres se pohybují v oblasti partnerství a děti, tvorba a výsledky.Budete kreativní.

S úplňkem budete mít jasno v oblasti kariéry a pracovního postupu, můžete ukončit nebo začít nějakou práci. Novoluní vám přinese nové pracovní partnerství. Také hledáte-li partnera pro život, planety vám budou nápomocny. Novoluní navíc otevírá i vše související s dětmi, plozením a tvorbou. Je vhodný čas na zplození potomka, vytvoření velkého díla. Slunce vás příznivě ovlivňuje v souvislosti s rozšiřováním vědomostí.

RYBY

Začátek května ovlivňuje dubnové novoluní, které vám přineslo příležitosti k cestování a vzdělávání, koupi nového dopravního prostředku. Merkur přebíhá tam a zpět přes Uran, planetu zvratů, ještě v polovině května. Přijdou nečekané zprávy ohledně peněz. Venuše se vrací zpět do vašeho znamení, díky ní budete nepřehlédnutelní. Měli byste využít pozitivní vliv Venuše. Zlepšete si vizáž, snažte se být vidět. Mars s planetkou Ceres působí v tématech - domov a rodina, ženy v rodině. Úplněk vnese jasno do vzdělávání, úředních záležitostí a také případně ve spojení s cestami do ciziny. Uzavře a ukončí tato témata. Novoluní vám otevře nové možnosti v souvislosti s bydlením, přinese zlepšení rodinného zázemí. Slunce příznivě osvítilo oblast peněz a společného majetku. Můžete očekávat pozitivní posun v rámci majetku, který sdílíte s další osobou, bankou či institucí (půjčky, hypotéky, dědictví, společné jmění ve firmě).

Intuitivní astroložka Daniela Hannah – www.astrokarty.cz

Foto: Pixabay

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2503079
DnesDnes584
VčeraVčera748
Tento týdenTento týden1331
Tento měsícTento měsíc14425

Partnerské weby

apartman banner