Na světě existují věru různá místa, některá jsou pekelně děsivá. Jedním takovým je i ostrov nacházející se zhruba 30 kilometrů od Mexico City. Toto území je plné panenek a nikdo vlastně neví, proč tomu tak je. Turisté do Mexika obyčejně jezdí za krásami

země. Mexiko je plné nádherných pláží i horských hřbetů, ale najdeme zde také několik opravdu strašidelných míst, kterým je rozhodně lepší se vyhnout. Takovým je i ostrov panenek - Isla de Las Muneca, který je mezi turisty hojně vyhledáván. Místo svou atmosférou připomíná horor. Všude, kam lidské oko dohlédne, jsou pověšeny panenky. Jsou na stromech, na zemi, v potoce, prostě všude.
Památka na malé děvčátko
S věšením panenek prý začal správce ostrova Don Julian Santana Barrera. Ten jednoho dne, při pravidelné obhlídce, našel v močálech utopené malé děvče. Říká se, že od smrti děvčete se na hladině občas objevovaly panenky. Barrera si pomyslel, že první dvě panenky, které se v močále objevily, patřily malému děvčátku a na památku je tam vhodila její rodina. Jenže přibývaly další a další.

Julian Santana Barrera později usoudil, že to nemůže být dílem nikoho z lidí, ale temných mocností. Aby ochránil ostrov před zlem a uklidnil neklidnou duši malé holčičky, začal sám všude rozvěšovat panenky. Některé jsou zohyzděné, na některých zapracoval čas, na jiných sám Barrera, který se domníval, že by panenky měly být odlišné a poničené, aby připomínaly miminka po kruté smrti nebo tlející mrtvolky. Podle Juliana Barrery jsou panenky důležitou součástí ostrova proto, aby si holčička měla s kým hrát. Byl snad tento muž psychicky chorý?
Nepomohla ani svatyně
Don Barrera se rozhodl, že malé holčičce nechá vystavit svatyni, kam umístí ty nejpěknější panenky. Později tam malou utonulou nešťastnici chodil uctívat. V roce 2001 se však stalo neštěstí. Barreru našli návštěvníci ostrova ležet mrtvého ve vodě. Prý se utopil na stejném místě jako nešťastné děvče. Nikdo ale nevěřil, že by se jednalo o pouhou náhodu. Prý ho k utopení donutila buď duše malé holčičky, nebo některá z panenek visících všude po ostrově. Barrera si totiž poměrně často před smrtí stěžoval, že slýchá zvláštní hlasy. Promlouvaly k němu snad panenky? Nebo se Barrera dočista zbláznil? Je možné, že si z něj jen někdo tropil žerty a nebohého muže to dohnalo k sebevraždě?
Všude se ozývášepot
Protože lidé jsou pověrčiví, dodnes všichni, kteří přijedou na ostrov, s sebou přivážejí panenky. Mezi zdejšími obyvateli se však šíří zvěst, že si panenky mezi sebou povídají. Mají si šeptat. Lákají prý i okolo projíždějící turisty na loďkách, aby ostrov navštívili. Jak to dělají? Hýbou prý hlavami, končetinami nebo různě pomrkávají. Co se na ostrově vlastně děje? Straší tam? Rozhodně se tu prý vyskytují dvě duše – Barrery a malé holčičky.
Caroline Kornelová

Foto: isladelasmunecas.com

DODATEK

Do té doby, než byl Julian Santana Barrera nalezen utonulý na stejném místě, jako nebohé děvče, by se dalo soudit, že mohlo jít o zcela obyčejnou pietu. Barrera se mohl snažit uctít památku dívky a ostrov proměnil v jakýsi hřbitov. Umisťování panenek se mohlo stát časem jeho posedlostí. V té době určitě nešlo o turistické zatraktivnění místa. Je však pravděpodobné, že na ostrově stále přebývá duch utonulé dívky, který každého, kdo zde setrvává delší dobu, nutí k dalšímu rozvěšování nových a nových panenek. Potvrzoval by to i fakt, že na ostrově nyní žije bratranec zesnulého Barrery, který místo hlídá a tvrdí, že kdo si odnese jen jednu jedinou panenku, bude pronásledován strašlivou kletbou. Navíc se mu již začali zjevovat duchové obou utonulých. Je dostatečně silný, aby i jeho toto strašidelné místo nepohltilo svou temnou energií? Snad ano.

Luisa Epulare z Institutu doktora Franka

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500710
DnesDnes359
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3400
Tento měsícTento měsíc12056

Partnerské weby

apartman banner