Vůně ženy. Bez atraktivního parfému nevyjdete z domu? Intimní sprej, toaletní voda, drahá kolínská nescházejí ve vaší kabelce? Dejte si však pozor, abyste to s nimi nepřehnaly. Je vědecky dokázáno, že muži upřednostňují přirozenou tělesnou

vůni. Příliš navoněná žena touto jistou „agresivitou“ dosahuje u mužů opačného účinku, pro silnější pohlaví se stává méně atraktivní. Chcete-li být úspěšné, voňte krásně samy sebou, což může být někdy obtížné. Vedle fyziologického založení ovlivňuje stav nejen důsledná tělesná hygiena, ale i strava.

Co odhalí stisk ruky? Pevný, ale ne příliš křečovitý, stisk dělá dobrý dojem. Jsou tedy opravdu lidé, kteří tisknou ruku pevně, sebevědomí a mají se k činu? Podle psychologů podání ruky ve stylu leklá ryba u ženy naznačuje, že jde o osobu povrchní, liknavou, které schází jistota. U mužů to může znamenat bojácnost, nechuť, obavu se zviditelnit, správně se prezentovat. Pro ženu s pevným stiskem je charakteristická otevřenost, aktivita, kreativita, mnohostrannost. Za krátkým dotykem bývá člověk nesmělý, stydlivý, nezvyklý pohybovat se ve společnosti.

Zlepšují vysoké podpatky sex? V botách s vysokými podpatky se žena cítí sebevědomější, více sexy, přitažlivě. Vedle toho má podle italské uroložky Marie Cerut středně vysoký kramflek dobře procvičit tělo, zlepšovat sexuální život. Chůze na „vysoké noze“ totiž posiluje pánevní dno, ideální jsou pěti až sedmicentimetrové podpatky. Také z pohledu fitness trenérů mají vyšší kramfleky něco do sebe. Postarají se o to, že má žena pevnější svaly, neboť ji nutí stát na špičkách, stáhnout půlky, vnitřní stěnu stehen i pánevní dno.

Spánkem k vysněné postavě? Nedaří se vám hubnout? Možná tomu nebudete věřit, ale dostatečně hluboký spánek vás může zbavit nadbytečných kilogramů. V noci vylučuje podvěsek mozkový takzvaný somatotropin, hormon, který řídí růst tkání a ovlivňuje metabolismus tuků a cukrů. Aby se účinné látky působící v noci zaktivovaly, je důležité jít si lehnout, jakmile se dostaví únava. Růstový hormon se totiž vyplavuje pouze ve fázích vydatného, hlubokého spánku, který přichází obvykle mezi 22 až 2 hodinou.

(pru)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2476281
DnesDnes221
VčeraVčera649
Tento týdenTento týden2622
Tento měsícTento měsíc7911

Partnerské weby

apartman banner