Čtenářka Zdenka N. se na nás obrátila s následujícím dotazem: „Jsem pořád unavená, často mi není dobře. Lékař mě poslal na několik vyšetření, ale prý je vše v pořádku. Známá se zajímá o alternativní medicínu a tvrdí, že mám nejspíš oslabenou auru. Máte nějaký návod, jak auru očistit, posílit?

Alternativní medicína popisuje auru jak energetické pole skládající se z několika vrstev (některé systémy rozeznávají tři, jiné hovoří o sedmnácti), jež se nachází okolo všech živých organismů. Silná aura člověka chrání, odráží, zastavuje nebo tlumí vnější negativní vlivy, které na něj působí. Na to, co vše auru oslabuje a naopak, co ji může posílit, jsme se zeptali psycholožky a terapeutky Susanne Rieger.

Co auře člověka neprospívá, co jí ubírá energii?

Roli hrají nedostatek čerstvého vzduchu a pohybu, špatná strava a životní styl, stres, přetížení organismu...
Jak nebo díky čemu můžeme svou auru posílit a udržet ji „zdravou“?

Vhodná je následující dýchací technika, při níž regulujete dýchání nosem. Nejprve si položte dlaň na nos tak, aby prsty směřovaly na jednu stranu a palec na druhou. Položte jazyk na horní patro a zůstaňte uvolnění. Nyní si ucpěte jednu nosní dírku palcem (pravý palec zacpe pravou dírku – poznámka redakce) a pomalu se nosem nadechněte. Nádech by měl trvat tak dlouho, dokud nenapočítáte do čtyř. Pak si zacpěte nos úplně. Zadržte dech, než napočítáte do šestnácti. Pokud je pro tento interval dlouhý, tak si ho zkraťte. Pak uvolněte palec, ale nechte na druhé straně nosu ještě zakrytou levou nosní dírku a pomalu vydechněte. Výdech nosem by měl trvat, dokud nenapočítáte do osmi. Pak můžete zase dýchat oběma nosními dírkami. Vše se opakuje šestkrát.

Další možností je vytvoření čistícího víru. Jde o silnou vizualizační techniku, která odstraní z aury i vašeho těla veškerý ‚odpad‘- negativní energii, kterou jste během dne na sebe nabalili. Hodí se především jedincům, kteří se při práci pohybují ve společnosti, jsou neustále v kontaktu s dalšími osobami.

Jak postupovat?

Najděte si klidné a pohodlné místo k sezení. Pak ve své mysli vyvolejte představu větrného víru, který jako křišťálový bílý oheň šlehá až do výše šesti metrů nad vaší hlavou. Představte si, jak trychtýř víru vniká do vaší aury a pak do hlavy a prochází celým vaším tělem. Točí ve směru hodinových ručiček a můžete sledovat, jak odsává veškeré nabírané ‚nečistoty‘ a odvádí je do země prostřednictvím vašich končetin. Stejně tak si můžete představit sprchu s křišťálově průzračnou vodou, která z vaší aury i vašeho těla smyje vše, co by na vás mohlo mít negativní vliv.

(cul)

Foto: Pixabay

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2501131
DnesDnes100
VčeraVčera680
Tento týdenTento týden3821
Tento měsícTento měsíc12477

Partnerské weby

apartman banner