V horní části šíje má každý z nás malou jamku. Nachází se přibližně ve výšce dvou až tří centimetrů nad hranicí vlasového porostu. Jde o jedno z nejzranitelnějších míst lidského těla (mozek zde nepokrývá kost, neboť zde již lebka končí a páteř ještě nezačíná, pod tímto bodem se nachází prodloužená mícha). V anatomii se 

toto místo nazývá foramen magnum (occipitale), tedy velký otvor (týlní). V tradiční čínské medicíně se mu říká feng-fu (v překladu útočiště větrů) a nemocní jsou úspěšně léčeni akupunkturou nebo moxováním tohoto bodu. Praxe terapeutů však během posledních desetiletí ukázala, že jeho ochlazení je mnohem jednodušší a také účinnější. Díky kryodinamické stimulaci dojde k okamžitému osvěžení, lze zahnat případnou bolest hlavy, doplnit si energii.

Stačí k tomu tak málo - kousek ledu

Jak postupovat? Vleže na břiše, případně se dá i sedět, si přiložíme na bod feng-fu kostku ledu a necháme ji tam, dokud neroztaje (tedy zhruba 20 minut). Pokud však sedíme, musíme si k šíji kostku ledu upevnit (například pružnou čelenkou, kusem elastického obinadla a podobně). Nejprve nás nejspíš dost zamrazí, ale po půl minutě začneme naopak pociťovat teplo. Odborníci doporučují v rámci prevence a posílení zdraví stimulovat bod každé tři dny, a to nejlépe nalačno.

Neuvěřitelné účinky

Výjimečná citlivost feng-fu v sobě skrývá jedinečnou příležitost, jak napomoci léčbě mnoha nemocí. Oblast spojení hlavy s krkem je místem, kde se nalézají centra odpovídající za dechovou činnost a prokrvení organismu. Stimulací bodu feng- fu lze zvýšit vitalitu, posílit imunitu, ulevit si od bolesti kloubů, zad či zubů. Kryodinamická metoda ovlivňuje orgány dýchacího, kardiovaskulárního i trávicího systému, vylaďuje funkci štítné žlázy, vyrovnává tlak, lze si díky ní zvýšit i libido. Pomáhá rovněž odbourat stres, zbavit se depresí a neuróz. Není však doporučována mladistvým do 17 let, těhotným ženám, osobám s epilepsií a duševními chorobami. Vhodná není ani pro pacienty s kardiostimulátorem.

(šál)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2503309
DnesDnes108
VčeraVčera706
Tento týdenTento týden1561
Tento měsícTento měsíc14655

Partnerské weby

apartman banner