Jaro klepe na dveře, ke slovu přicházejí trička, halenky, odhalená těla, a tak je nejvyšší čas trochu zapracovat na kráse. Cest k vláčné pokožce, k tomu jak zatočit s nežádoucími chloupky, je celá řada. Základními metodami odstraňování nežádoucího ochlupení jsou depilace a epilace, mezi nimiž je rozdíl v bolestivosti, trvání efektu, ale

také v ceně. Při depilaci je odstraněn chloupek pouze z povrchu kůže, zatímco při epilaci je spolu s chloupkem odstraněn i jeho kořínek. Připomeňme výhody a nevýhody jednotlivých způsobů.

Holení žiletkou. Jednorázový holicí strojek se zdá být dobrou volbou. Musíte však před holením kůži dobře ošetřit, aby nebyla mastná, a se žiletkou postupovat po směru růstu chloupků. Hladká kůže vyjde poměrně levně, procedura je rychlá, kromě žiletky a gelu není nic potřeba. Bohužel se na pokožce chloupky opět rychle objeví, oproti jiným metodám má holení žiletkou výsledný efekt kratší.

Voskem doma i v salonu. Vosk vytáhne chloupky i s kořínky, alekdo má citlivější pokožku, tomu nelze voskové pásky doporučit. Domácí zákrok bude trvat déle a přinese větší bolest než ošetření profesionální kosmetičkou. V každém případě je důležitý správný postup. Vosk natírejte vždy ve směru růstu chloupků, ale strhávejte pásky přesně naopak. Po ošetření je nutné kůži ošetřit neparfemovaným přípravkem, který ji zklidní.

Nic nezkazíte krémem. Krásně hladká a bez chloupků bude pokožka ošetřená depilačním krémem. Jde o metodu rychlou a naprosto bezbolestnou. Chemické látky v krému chloupky na povrchu kůže oslabí a pak je lze přiloženou stěrkou velmi snadno setřít. Pokožka vydrží hladká až čtyři týdny. Jedinou nevýhodou je, že se může u citlivější kůže objevit alergická reakce.

Laser. Laserová epilace může na první pohled vypadat jako jeden z nákladnějších způsobů odstraňování chloupků, ale ve skutečnosti je tomu právě naopak. Jde o jednu z nejúčinnějších metod, o velmi rychlý, bezbolestný výkon, vhodný pro velké plochy. Počet opakování laserového ošetření je individuální, hodí se pro odstraňování chloupků na všech místech těla, včetně intimních partií.

Cukrová pasta. Představuje šetrný způsob, jak mít osm až deset týdnů sametově hladkou pokožku. Díky přírodnímu složení eliminuje podráždění pokožky, nepříjemné vyrážky a začervenání, lze ji aplikovat bez obav na jakoukoli část těla. Je to způsob, při němž se chloupky vytahují z tzv. vlasového váčku ve směru růstu, což zaručuje bezbolestnost.

(pru)

DODATEK

Standardní ošetření pleti spolu s dalšími kosmetickými službami včetně odstraňování chloupků nabízí Sanatorium Europa v Teplicích v Čechách. Více informací se můžete dozvědět na e-mailu: info@sanatoriumeuropa.eu nebo telefonním čísle 603 501 306 či 417 532 672.

Foto: Pixabay

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2501063
DnesDnes32
VčeraVčera680
Tento týdenTento týden3753
Tento měsícTento měsíc12409

Partnerské weby

apartman banner