Věštci i senzibilové v minulosti předpověděli spoustu událostí, které se buď do detailu vyplnily, nebo naopak vůbec. Hned několika jasnovidci byla předpovězena například zkáza Titaniku, II. světová válka, nástup socialismu a

další mimořádné světové události. Stejně tak ale i konec světa. Mělo k němu podle předpovědí dojít již několikrát. Jsou některé předpovědi reálné? Hrozí lidstvu opravdu zkáza?

Vize papeže Pia X.

Papež Pius X. zastával svůj úřad v letech 1903 – 1914 a známý byl hlavně jako odpůrce pokroku. Díky tomu rozdělil lid na dva nesmiřitelné tábory. Podstatné jsou ale jeho vize a předpovědi. Viděl například krutou smrt Svatého otce, nevěděl však, zda se týká jeho osoby nebo některého z nástupců. V každém případě se měla smrt týkat muže stejného jména – Pius. Prohlašoval, že papež bude muset projít přes mrtvá těla svých kněží, že bude muset opustit Řím a Vatikán. Tvrdil dále, že sice najde úkryt, ale jen na krátkou chvíli, pak ho má čekat krutá smrt.

Co vlastně papež viděl? Třetí světovou válku? Dle něj se tak mělo stát na základě úpadku lidu a nerespektování Boha. Podle Pia X. tato zvrhlost nebude nic menšího než počátek posledních dnů světa. Je otázkou, zda tedy viděl papež konec lidstva nebo církve...

Slepá vědma a ohrožení Evropy

Vědma Vanga, vlastním jménem Vangelija Pandeva Dimitrov – Gušterov, se narodila v Makedonii roku 1911. Neměla jednoduché dětství, jako malá byla často nemocná. Její vesnici zasáhlo tornádo, které ji odneslo do polí. Tehdy začala ztrácet zrak. Poraněné oči nezachránila ani operace, která prý byla navíc hodně nepovedená. Postupně oslepla.

Svou popularitu získala hlavně během II. světové války, kdy úspěšně uzdravovala nemocné a zraněné. Obraceli se na ni tehdy vysoce postavení lidé. Údajně ji navštívil i Adolf Hitler. Po válce se na ni zase obrátil L. I. Brežněv. Hledala ale i pohřešované.

Později proti sobě předpověďmi poštvala stejné lidi, kteří za ní chodili, aby jim odhalila budoucnost. Třeba když se zmínila o úmrtí Stalina nebo rozpadu Sovětského svazu. Následovaly ale další vize, které se beze zbytku vyplnily. Vědma Vanga viděla atentát na Indiru Gándhí, výbuch elektrárny v Černobylu či útok na Světové obchodní centrum v New Yorku.

Dle jejích předpovědí by měla Evropa přestat existovat ve své podobě v roce 2016. Viděla válku s muslimy a použití chemických zbraní. Starý kontinent by měl prakticky zmizet z mapy. Vanga tvrdila, že zde bude jen pustina bez života. Někteří tvrdí, že tento proces již začal a dávají ho do souvislosti s uprchlickou krizí.

Vanga předpověděla i konec světa jako takového, ale k tomu má dojít až v roce 3797.

Máchovo peklo

Spousta předpovědí pochází z dob dávno minulých, z časů, kdy svět vypadal úplně jinak než ten náš. Z jaké reality tedy věštci vycházeli?

K. H. Mácha v dopise psaném příteli Eduardovi v roce 1836 líčí, jak mu mladá žena ukázala budoucnost. Mácha popisuje peklo, s hrůzami, které spatřil, si nevěděl rady. Jistě, pokud mu dívka skutečně ukázala svět třeba ve dvacátém století, nemohl jej pochopit. Auta, letadla, vysoké domy, městská hromadná doprava, mobilní telefony, nic z toho v jeho době nebylo.

Známý Nostradamus, jehož slavné verše se objevují vždy, když se něco zásadního stane, žil v 16. století. Jeho vize musely být také svým způsobem šílené, pokud viděl současnost. Jsou navíc sepsány tak, že jejich rozluštění je docela oříšek, dají se vlastně interpretovat na různé události. Možná tento lékař a věštec nerozuměl svým vizím, my dnes zase nerozumíme jemu.

Baba Vanga se sice narodila později, ale nahlédla do tak daleké budoucnosti, že si ji zatím nedokážeme představit. Co se však současnosti týká, tu už znala. Můžeme tedy jen doufat, že i ona se mohla zmýlit. Třeba právě v případě Evropy, která je podle jejích vizí nyní ve velkém ohrožení.

(nad)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2504917
DnesDnes549
VčeraVčera601
Tento týdenTento týden3169
Tento měsícTento měsíc16263

Partnerské weby

apartman banner