Bez přehánění se dá říci, že nebyl a není v naší poválečné pěvecké historii zpěvák, který by díky svému umění získal takovou proslulost. Karel Gott se ocitl na vrcholu pomyslného uměleckého Olympu a již dlouhá desetiletí se tam drží. Celá léta byl a dodnes je zahrnován obdivem

velkého množství fanynek u nás, ale i v zahraničí. Především v Německu. Jeho interpretaci Včelky Máji - Biene Maja - tam znají všichni.

Když se před mnoha lety pochlubil na stránkách tehdejšího týdeníku Mladý svět se svojí prvorozenou ( a tehdy už asi desetiletou) dcerou Dominikou, vyvolalo to mezi jeho nesčetnými obdivovatelkami netajené zděšení. Jedna z nich popustila uzdu svému rozhořčení slovy: „Vždyť Karel léta tvrdil, že je jen náš, tak jak to, že má dítě?“

Média samozřejmě probírala Gottovy milostné vztahy. Všechny jeho přítelkyně měly společné znaky - krásu, charisma a některé z nich i touhu se po boku Mistra zviditelnit. Karel Gott se se svojí Ivankou oženil již ve věku zralém, jako by se celý život držel hesla, že není kam spěchat. Všichni, kteří Mistra měli tu čest osobně poznat, se však shodují na tom, že je člověkem velice charakterním, a navíc s příjemným vystupováním oproštěným veškerých hvězdných manýrů.

Otázka pro věštce, psychotronika a spisovatele Stanislava Brázdu (působícího pod pseudonymem Stanley Bradley) zní: Zpěvák Karel Gott překonal zákeřnou nemoc. Bude se nadále věnovat koncertním vystoupením nebo se více zabývat koníčky, například malováním?

Odpověď: Pan Gott je výjimečný člověk narozený podle čínské astrologie ve znamení zlatého Zajíce. Přídavek „zlatý“ znamená štěstí, a toho Karel Gott měl hodně. V křišťálové kouli vidím, že ještě přibližně rok bude občas, tedy nepravidelně, koncertovat. U malířského plátna pana Gotta moc nevidím, spíše se bude věnovat nějakým jiným koníčkům. Co ale vidím, je, že se bude věnovat „na plný úvazek“ dětem.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2504915
DnesDnes547
VčeraVčera601
Tento týdenTento týden3167
Tento měsícTento měsíc16261

Partnerské weby

apartman banner