Pro velikou část filmových a televizních diváků to byla prostě naše Dáša Veškrnová, ta rozverná „holka z porcelánu“ nebo „na zabití“. Jedna z našich nejoblíbenějších hereček se sexy pohledem (tak se o jejích očích vyjádřil Václav Havel). Kráska, které ani věk na půvabu neubral. Herečka, která si podmaňuje divadelní

fanoušky svými výkony.

A přece nastaly v jejím životě chvíle, kdy ji lidé moc nemuseli. Bylo to bezprostředně po jejím sňatku s Václavem Havlem. Národ měl zkrátka pocit, že se tak stalo poměrně brzy po úmrtí jeho první manželky Olgy. Poté se stala první dámou. Jak se jeden novinář zlomyslně vyjádřil: „Nehrála tuto roli dobře, protože jí na ni nikdo nenapsal scénář.“ Ale Dagmar je osobnost, což se záhy projevilo. Předmětem dohadů, zda je to vhodné či ne, se stalo její pískání na prsty při volbě prezidenta. Národ jí „odpustil“ až ve chvíli, kdy se obětavě starala o manžela v době jeho těžké nemoci.

Rozhodnutí Dagmar Havlové vrátit se na prkna, která znamenají svět, se ukázalo jako šťastné. Původně chtěla pouze vykonávat povinnosti první dámy, ale zřejmě se jí po hraní stýskalo.

Na jeviště Divadla na Vinohradech se vrátila v roce 2006 rolí Kathlen Hoganové ve hře Israela Horovitze Chvíle pravdy. Následovaly další významné role ze světového repertoáru – Ljubov Raněvská v Čechovově Višňovém sadu , Marie Stuartovnav Schillerově stejnojmenném dramatu, Roxana v Kohoutově přepisu Rostandova Cyrana z Bergeracu,Rebekav Ibsenově dramatu Rebeka (Rosmersholm) a baronka Glembay-Castelli v Krležově hře Rod Glembayů.Za obě poslední role získala ocenění diváků August.

Otázka pro kartářku Nadine zní: Herečka a bývalá první dáma Dagmar Havlová stále hraje v úspěšných divadelních představeních. Objeví se ještě v nějaké výrazné filmové roli?

Odpověď: „Nové nabídky paní Havlová dle karet stále přijímá, ovšem budou ubývat. Dost jich totiž odmítla a tím si také zavřela nejedny dveře. Na druhou stranu není vidět velký zájem o hraní, má zcela jiné priority, nebo spíše na jiných prioritách intenzivně pracuje. Karty další velkou roli již nevidí.“

(r)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2475714
DnesDnes303
VčeraVčera579
Tento týdenTento týden2055
Tento měsícTento měsíc7344

Partnerské weby

apartman banner