Runa Berkana (v obrácené poloze)

Runa tažená v obrácené poloze pro vás nemá příliš potěšující poselství. Avizuje, že tyto dny nepřejí zahajování nových aktivit ani projektů. Provázely by je komplikace, nebyly by úspěšné. Co se týká zaměstnání a pracovní sféry, nesnažte se

za každou cenu cosi dořešit. Vyvarujte se radikálních kroků i rozhodnutí, situace by se jen zhoršila.

Potíže se mohou projevit i ve vašich partnerských a rodinných vztazích. Poroste žárlivost, může dojít na nepochopení a nedorozumění, přičemž na vině bude především špatná komunikace. Ovšem ani v tom případě, že jste sami a hledáte spřízněnou duši, není vám tento čas nakloněn. Nově navázané vztahy budou postrádat perspektivu.

Runa Berkana je obecně spjata s posvátným stromem - s břízou. Bříza měla významnou úlohu při jarních pohanských rituálech plodnosti, byla symbolem obnovy, očisty i léčení. K runě Berkana se pojí atributy domov, zrození, bezpečí, růst, nové nápady. Váže se k ní hláska B, číslo 18, léčivá rostlina kontryhel, živel země, barva zelená. Do sféry jejího vlivu v souvislosti se zdravím spadají hruď a prsa, využívá se na pomoc proti ženským nemocem. Runa se používá zejména při magických rituálech podporujících plodnost, lásku, případně zrození nových plánů. Jeden z těch jednodušších můžete sami dle následujícího návodu vyzkoušet.

Rituál lásky a plodnosti

Přistupuje se k němu při dorůstajícím Měsíci o pátečních nocích a za podmínky, že je Měsíc vidět na obloze. Budete potřebovat březovou větvičku a medovinu. Do kůry větvičky vyryjte znak runy Berkana a poté namočte větvičku do medoviny. Vezměte březový proutek do levé ruky a pozvedněte ho nad hlavu. Postavte se čelem k severu a vyslovte hlásku B (vydechujte ji, jako byste se pokoušeli sfouknout svíčku), pokropte přitom prostor před sebou medovinou. Postupně se otáčejte po směru hodinových ručiček i směrem na východ, jih a západ. Pokaždé přitom vydechněte hlásku B a vykropte prostor před sebou. Má-li vám rituál přivolat lásku, intenzivně během něj myslete na milovanou osobu, snažte se vybavit si její podobu do nejmenších detailů. Ženy, které touží po miminku, si budou představovat, jak plod roste v jejich lůně, jak se zdravě vyvíjí a spolu s ním roste i jejich bříško. Po ukončení magického rituálu je třeba větvičku zahrabat pod strom, z nějž pochází.

Lucia di Moriani

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2475699
DnesDnes288
VčeraVčera579
Tento týdenTento týden2040
Tento měsícTento měsíc7329

Partnerské weby

apartman banner