Jera (žatva, žně)

Tažená runa naznačuje, že by se cosi mělo pohnout kupředu. Bude vás to však zřejmě stát více námahy. A když něco podceníte, nedotáhnete, můžete si situaci zkomplikovat více, než byste čekali. Nicméně máte na to, abyste i případné nepříjemnosti

či nesnáze překonali. Nesmíte se však vzdát a složit ruce do klína, aktivujte svou vytrvalost. Věřte, že všechno má svůj čas a vaše snahy budou po zásluze odměněny, jsou-li vyvíjeny v souladu se zákony a s etickým kodexem společnosti. V souvislosti s láskou runa poukazuje na silné pozitivní city. Kdo je sám, neměl by sedět doma. Když se dobře rozhlédne a začne navazovat kontakty, má šanci nalézt partnera, s nímž bude šťastný. V rodinném prostředí dosáhnete snáze souladu a pohody, pokud dokážete ocenit partnerův vklad do vztahu.

Runu Jera naši předci zobrazovali jako pole obilí, uprostřed něhož stojí strom obsypaný plody. Ve svém významu odkazuje na výsledek úsilí, odměnu za vykonanou práci, je symbolem pospolitosti, úrody a oslav. Lze ji interpretovat i jako rok, ale nikoli kalendářní. Jde spíše o období, kdy se země stává úrodnou. Jera je pomyslným protipólem nepříznivého času, prorokuje čas hojnosti. Značí konec čehosi i začátek nového, dává naději na úlevu. Pojí se k ní atributy - žně, letní a zimní slunovrat, výnos, produktivita, rozvoj. Má vztah k číslu dvanáct, hlásce J, stromu dubu a rostlině rozmarýna, k živlu země. Souzní s barvou světle modrou či zelenou. V souvislosti se zdravím spadají pod její působnost střeva a trávení. V magii se používá na podporu projektů a k zajištění hojnosti (dosažení dobrých výsledků). Navozuje mír a harmonii, zároveň však připomíná, že vše má svůj čas a jak zasejeme, tak i sklidíme. Znak runy můžete vyrýt do kamínku, namalovat ho na kostěný knoflík, který zapletete do kůže a pověsíte si ho na krk nebo na zápěstí pravé ruky. O letním slunovratu pak můžete vyzkoušet i následující rituál.

Kouzlo runy JERA
Rituál se dělá venku v přírodě. Připravte si na vhodném místě kruhové, kameny obložené, ohniště a dostatek dubového dřeva, trochu hlíny a nějaké natrhané květy nebo ještě lépe - obilné klasy. Na jeden z kamenů ve směru k jihu nakreslete zelenou barvou znak runy Jera. Po zapálení nechte oheň rozhořet a pak se postavte čelem k jihu (měli byste dobře vidět na kámen s namalovaným znakem runy). Do pravé ruky vezměte hrst hlíny (symbolizuje úrodnost) a do levé květy nebo klasy (znak růstu a prosperity). Sledujte pozorně znak runy, myslete na rytmus života, na bohatství a plody svého konání. Představujte si, že jste právě zaseli a vhoďte zeminu do ohně. Chvíli poté ve své mysli vyvolejte představu toho, že sklízíte plody své práce, plní se jakési vaše představy a přání. Pak nasypte do ohně i květy či klasy. Na chvíli se pak ještě v klidu posaďte k ohništi a zavřete oči. Vizualizujte si, že vás světlo ohně obklopuje jako štít, vytváří kolem vás mocný ochranný obal. Až oheň dohoří, naberte trochu popela a vložte ho do malé skleněné uzavíratelné nádobky a tu noste při sobě.

Lucia di Moriani

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2698774
DnesDnes102
VčeraVčera704
Tento týdenTento týden2292
Tento měsícTento měsíc13608

Partnerské weby

apartman banner