Hagalaz - krupobití, bouře, odklad

Tato runa vám sděluje, že byste měli aktivovat svou trpělivost a vytrvalost. Zřejmě dojde k potížím a průtahům, nějaké vaše aktivity budou pozdrženy. Objeví-li se problémy, berte je jako výzvu, která vás posiluje a posouvá

dál, jako zdroj zkušeností. Možná budete muset během tohoto týdne určité plány přehodnotit, ale nenechte se tím zaskočit. Také se může stát, že narazíte na pomluvy závistivců. Zbytečně je neřešte a rozhodně nikomu neoplácejte stejnou mincí. Raději se stáhněte a vyčkejte, víte přece, že na každého jednou dojde a znáte určitě i přísloví o božích mlýnech. Jestliže není ve vašem partnerském vztahu soulad, dojde nejspíš na vyhrocení situace. Postavte se k tomu čelem, využijte rozhovorů, abyste si s partnerem vše vyříkali, vysvětlili. Když budete jednat na rovinu, bez přetvářky a lží, leccos můžete změnit, vyjasnit a zachránit. Každopádně se „pročistí vzduch“, jak se říká.

Runa Hagalaz symbolizuje krupobití nebo silnou bouři, které byly z hlediska mytologického i v kontextu s úrodou nepřátelskou silou, manifestací temné tváře Matky přírody. Poukazuje na nepředvídatelné okolnosti, projev sil, na které člověk nemá vliv. Živly této runy jsou vzduch a voda, Hagalaz bývá jinak často spojována s negativním osudem, s říší mrtvých. Může avizovat změnu, zmar plánů, zklamání či duchovní střet. Může být předzvěstí psychické či fyzické destrukce, přesto ji nelze brát jen jako posla špatných zpráv. I negativní vlivy totiž pomáhají člověku v jeho osobním růstu. Hagalaz umožňuje pochopit protiklady dobra a zla, vnáší člověku do života jednotu, harmonii. Je to runa moudrosti, vážou se k ní hláska H, stromy tis a jasan, léčivá rostlina konvalinka.
Co se zdraví týká, je runa spojována s léčením zranění, zastavováním krvácení. O runě Hagalaz se někdy hovoří jako o „matce run“, protože z jejího znaku lze odvodit i podobu dalších run. V rámci magie se s ní musí pracovat zodpovědně a opatrně. Pomáhá nastolit rovnováhu, může harmonicky spojit určité protiklady, má ochrannou moc. Lze ji však i zneužít, aktivovat katastrofu.

Ochranné kouzlo runy Hagalaz
Rituál lze dělat jednou za měsíc, za úplňku nebo ubývajícího Měsíce (úplněk má harmonizační vliv a ubývající Měsíc pomáhá čehosi se zbavit). Nejlepším místem je pro něj mýtina v lese. Na krk si pověste talisman - kamínek nebo kousek dřeva, na který jste nakreslili runový znak červenou barvou. Runový znak si můžete kromě toho nakreslit i do dlaní. Postavte se, paže roztáhněte do výše ramen tak, aby byly dlaněmi vzhůru. Zakloňte hlavu, několikrát se zhluboka nadechněte a vydechněte, vnímejte napojení na síly univerza. Po chvíli zavřete oči, zklidněte dech a při každém výdechu opakujte slabiky HA, HE, HI, HU. V dlaních můžete ucítit brnění či chvění, to do vás vstupuje ochranná síla. Setrvejte takto asi deset minut, pak překřižte ruce na hrudi (do tvaru runy Gebo) a poděkujte magickým silám.

Lucia di Moriani

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2586099
DnesDnes72
VčeraVčera794
Tento týdenTento týden4992
Tento měsícTento měsíc16463

Partnerské weby

apartman banner