Kaunaz (obrácená)

Runa tažená v obrácené pozici varuje před zablokováním životní energie. Avizuje, že může dojít ke zdržení v jakýchsi úředních záležitostech a jednáních. Jste-li nemocní, nepodceňujte situaci a buďte velmi opatrní, váš zdravotní stav se může zhoršit. Obecně můžete být v tomto týdnu

čímsi nebo kýmsi zklamáni, tedy pozor na přehnaná očekávání. V opačném případě se mohou dostavit i pocity zoufalství, beznaděje.

Název runy bývá překládán jako pochodeň. Ta byla celá staletí jediným bezpečným zdrojem světla ve většině domácností. Symbolizuje božský oheň, který si nese každý ve svém srdci, jenž pomáhá zahnat stíny i strach. K runě Kaunaz se pojí číslo 6, hláska K, barvy modrá a světle červená. Dále se k ní řadí pták výr a drahokam chalcedon. Runě kromě toho náleží směr západ, strom borovice, léčivá rostlina blatouch močálový nebo petrklíč, živel oheň, den v týdnu úterý a měsíční fáze ubývající, polaritu má ženskou. Co se zdraví týká, je účinná v boji se zánětlivými stavy a popáleninami, lze ji využít i v případě vředů nebo ke stažení horečky.
V magii pomáhá rozdmýchat plamen sexuální přitažlivosti mezi milenci. Jinak lze též s její pomocí posílit tvořivost, sebedůvěru, vyčistit mysl, díky čemuž je člověk schopný objektivněji hodnotit své možnosti a řešit případné problémy. Do jisté míry je Kaunaz též runou ochrannou (před negativními vlivy).

Kouzlo runy Kaunaz
Vytvořte si talisman lásky. Ze dřeva borovice vyřízněte za úplňkové noci tvar srdce a namalujte do něj znak runy červenou barvou. Připevněte si ho na koženou šňůrku a noste na krku. Můžete si také udělat milostný rituál. Při něm je ale zapotřebí jisté opatrnosti. Kouzlo není určeno k tomu, abyste jeho prostřednictvím někoho ovládali.

Jak postupovat?

Před úplňkovou nocí si během dne najděte v přírodě klidné místo a připravte ohniště. Nashromážděte potřebné dřevo a najděte si i borovou větev ve tvaru runy Kaunaz. Za svitu úplňku pak zapalte oheň, postavte se k němu a pozorujte, jak dřevo hoří. Myslete na to, jak se zároveň s ním rozhořívá jiskra vaší lásky. Vyslovujte přitom hlásku K při každém výdechu. Rituál by měl trvat zhruba deset minut. Pak se ještě na chvíli k ohništi posaďte a představujte si v duchu, jak se vaše přání plní.

Lucia di Moriani

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2454328
DnesDnes362
VčeraVčera662
Tento týdenTento týden2235
Tento měsícTento měsíc5274

Partnerské weby

apartman banner